Najlepsze Porady Rodzina6 tematów, o których musicie porozmawiać przed ślubem Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

6 tematów, o których musicie porozmawiać przed ślubem

6 tematów, o których musicie porozmawiać przed ślubem Zakochani

Ślub to duży krok w dorosłość — decydujesz się na wspólne życie z drugą osobą, co oznacza poniesienie odpowiedzialności za życie drugiej osoby. We współczesnych czasach wiele par mieszka ze sobą już przed ślubem, co sprawiło, że podzielili się codziennymi obowiązkami, jednak przed ślubem i tak zaleca się przedyskutowanie podanych poniżej tematów. Dzięki szczerej rozmowie dowiesz się, czy partner ma takie samo zdanie na niektóre tematy, co pozwoli na uniknięcie kłótni oraz nieporozumień we wspólnym życiu.


1. Potomstwo
Przed ślubem warto ustalić, czy nasza druga połówka chciałaby mieć dzieci. Należy porozmawiać o chęciach ich posiadania, ich liczbie oraz czasie, w którym dzieci mogłyby wkroczyć w wasze życie. Warto określić jaki model rodzicielstwa oraz wychowania was interesuje. Niektóre kobiety na rzeczy wychowania dzieci całkowicie rezygnują z pracy, a inne pragną kontynuować karierę i w dalszym stopniu się rozwijać. Czy zatrudnicie nianię, dzieci pójdą do żłobka lub wychowaniem na czas waszej pracy zajmie się babcia? Jeżeli twój partner jest odmiennego wyznania, warto przedyskutować wychowanie potomstwa w duchu religii.

2. Finanse
Odbądźcie ważną rozmowę na temat sytuacji finansowej — czy zakładacie wspólne konto bankowe, czy będziecie się dzielić uzyskanymi dochodami. Równie ważne jest wcześniejsze określenie stanowiska wobec kredytów — także tych zaciągniętych przed małżeństwem.

3. Priorytety życiowe
Warto przedyskutować, jakie są wasze priorytety, aby po ślubie móc powziąć długofalowe plany. Wolisz oszczędzać na wybudowanie domu, a może podróżować? Może od razu po ślubie pragniesz założyć rodzinę i ją powiększać. Ustalcie swoje własne ambicje i spróbujcie je połączyć, abyś zarówno ty, jak i twój partner poczuła spełnienie i patrzyła z podekscytowaniem na przyszłość.

4. Poglady polityczne
Poglądy polityczne również mają istotne znaczenie dla późniejszej małżeńskiej zgody. Poznaj punkt widzenia partnera i dowiedz się, czy ewentualne różnice w poglądach wpłyną na wasze relacje. Niektórzy są przywiązani do swoich osobistych wartości na tyle mocno, że nie ma mowy o żadnych zmianach w tym obszarze.

5. Wspólne mieszkanie
Po ślubie młodzi zazwyczaj wybierają mieszkanie z rodzicami, aby poodkładać pieniądze na mieszkanie lub dom. Jednakże nie zawsze jest to dobre wyjście. Upewnij się, że nie utkniecie razem z rodzicami na stałe — rozpocznijcie planowanie budowy lub zakupu mieszkania i powoli wdrażajcie to w życie. Mieszkanie ze starszym pokoleniem może negatywnie wpłynąć na wasze relacje i w najgorszym przypadku doprowadzić do rozstania.

6. Radzenie sobie w trudnych sytuacjach
Szczerze porozmawiajcie o najtrudniejszych momentach z waszego życia — powinniście być dla siebie otwartą kartą. Dzięki takiemu działaniu twój partner dowie się, jak radzisz sobie w obliczu tragedii oraz niepowodzeń. Przedyskutujcie, jak poradzicie sobie w skrajnych sytuacjach, dotyczących na przykład: problemów zdrowotnych, bezpłodności, trudności finansowych czy niewierności.

Dodaj komentarz

Dariusz
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Rozmowa na te tematy musi odbyć się przed ślubem. Wspólne życie musi być zgodne.

Mynia88
Dodano:
0
0

Przed ślubem to jedna z najważniejszych rzeczy żeby wszystko przedyskutować, żeby potem nie było nieporozumień


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Ja zawsze jak co roku wysyłam tradycyjnie kartkę pocztą.
Dziecko na pewno ucieszyłoby się z takiego Dnia dziecka.
Najlepiej zaprosić osobiście, a jeżeli chodzi i zaproszenie to...
Interesująca porada. Wiadomo, że lepiej po prostu porozmaiwać.