Najlepsze Porady RodzinaCo kupić chłopcu z okazji Pierwszej Komunii?

Co kupić chłopcu z okazji Pierwszej Komunii?

Co kupić chłopcu z okazji Pierwszej Komunii? prezent dla chłopca

Maj to miesiąc, w którym odbywają się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Tradycją stało się wręczanie dzieciom prezentów z tej okazji. Przed dużym dylematem stają zwłaszcza rodzice chrzestni, a często też dziadkowie dziecka, którzy chcą, by prezent od nich był wyjątkowy. Nieco inne prezenty kupowane są dla chłopców, a inne dla dziewczynek. Masz w rodzinie chłopca, który idzie do Pierwszej Komunii świętej i zastanawiasz się co mu podarować? Podpowiadamy co kupić chłopcu z tej okazji.


Gadżet elektroniczny

Mimo ze kiedyś to rower był najczęściej kupowanym prezentem komunijnym teraz niezwykle popularne stały się urządzenia elektroniczne. Zaawansowana technika i liczne możliwości rozrywki i zabawy jakie dają popularne urządzenia elektroniczne sprawiają, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Wybór jest duży. Każdemu chłopcu na pewno spodoba się smartfon/telefon, tablet, czytnik e-booków czy laptop.

Klasyczny prezent komunijny

Warto pamiętać, że Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim uroczystość religijna. Dlatego też dobrym pomysłem jest podarowanie dziecku z tej okazji tradycyjny złoty lub srebrny krzyżyk z łańcuszkiem, Pismo Święte lub święty obrazek. Ciekawym rozwiązaniem są także pamiątki I Komunii w formie albumu lub piękna ramka na zdjęcia z wygrawerowanym napisem upamiętniającym ten wyjątkowy dzień. Takie prezenty mają nie tylko pamiątkowy charakter, ale są także trwałe. To pamiątka na całe życie. 

Sprzęt sportowy

Sprzęt sportowy to wciąż dobry pomysł na prezent dla chłopca, tym bardziej, że komunie są w maju, kiedy pogoda sprzyja uprawianiu różnych sportów. Rower, rolki czy deskorolka to prezenty, z których każdy chłopiec na pewno się ucieszy. Coraz większą popularnością cieszą się ostatnio także hulajnogi elektryczne i longboardy. Dla fanów piłki nożnej dobrym pomysłem są popularne piłkarzyki. To doskonała alternatywa na deszczowe i zimowe dni. 

Inwestycja w rozwój dziecka

Prezentem, który docenią nie tylko dzieci, ale także ich rodzice są także wszelkie sprzęty i urządzenia, które rozwijają pasje i zdolności małych chłopców. Jeśli wiemy, że dziecko interesuje się fotografią lub filmem doskonałym prezentem będzie dobrej jakości aparat fotograficzny lub kamera dla dzieci. Muzykalny chłopiec na pewno ucieszy się z profesjonalnej gitary, np. elektrycznej, a mały pasjonat nauki z ręcznego mikroskopu lub książek o interesującej go tematyce. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
Dzięki za świetny poradnik. Mam 6-letniego psa i od...
karta do bankmatu i dziecko samo bedzie widziało gdzie traci...