Najlepsze Porady RodzinaDla kogo przeznaczony jest fotelik tyłem do kierunku jazdy? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Dla kogo przeznaczony jest fotelik tyłem do kierunku jazdy?

Dla kogo przeznaczony jest fotelik tyłem do kierunku jazdy?

Przewożenie dzieci w fotelikach RWF (tyłem do kierunku jazdy) uznawane jest za najbezpieczniejszy sposób jazdy. To dlatego, że prawa fizyki powodują przy zderzeniach czołowych odrzucenie głowy w przód z ogromną siłą. O ile szyja dorosłej osoby może bez problemu sobie z tym poradzić, tak szyja dziecka i jej delikatne kręgi mogą niezwykle łatwo ulec uszkodzeniu. Eksperci radzą więc, aby wszystkie maluchy jeździły właśnie w ten sposób przez tak długi czas, jak jest to możliwe.


Do kiedy wato stosować fotelik RWF?

Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy można zakupić w kilku kategoriach wagowych. Najpopularniejsze to te w grupie 0-10 kg oraz 0-13 kg. Są to foteliki przeznaczone dla najmłodszych dzieci i dostępne są wyłącznie w wersji tyłem do jazdy. Większość rodziców zwykle po ukończeniu pierwszego roku życia przez dziecko przesadza je do fotelików tradycyjnych. Nie warto jednak śpieszyć się z tą decyzją, ponieważ dziecko powinno podróżować w RWF-ie nawet do 4 roku życia.

Dlaczego warto stosować foteliki tyłem do kierunku jazdy?

Wielu rodziców kwestionuje przewożenie dzieci tyłem, argumentując to najczęściej niewygodą malucha oraz tym, że dziecko nic nie widzi lub woli jazdę przodem. Foteliki montowane tyłem są wygodne w takim samym stopniu co te przodem. Oba rodzaje mają zagłówki, miękkie wyściółki oraz podobne pasy. Jedyna różnica pomiędzy nimi to kierunek jazdy, dlatego nie ma co martwić się o komfort dziecka podczas podróży. Maluchy od pierwszych dni życia podróżują wyłącznie tyłem i nie znają innego sposobu jazdy, dlatego dla nich podróż w foteliku RWF jest oczywista. Jeśli chodzi natomiast o widoczność, to dziecko jadące tyłem widzi więcej przez tylną szybę. Podróżując przodem ma widok wyłącznie na boczną szybę i plecy pasażera. Najważniejszy jest jednak fakt, że foteliki tyłem do kierunku jazdy w znacznym stopniu zwiększają bezpieczeństwo maluchów. Potwierdzają to statystyki wypadków, w których obrażenia częściej odnoszą dzieci jeżdżące przodem.

Dodaj komentarz

Renata
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Przekonałam się, aby zakupić fotelik samochodowy do jazdy tyłem.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Jak bym u swojego syna znalazł to dziadostwo to by na czterech...
Posiadam takiego pieska, jest uparty, często mnie nie słucha,...
Zabawki dla dzieci czasami mogą być kłopotliwym problemem, bo...
Z powodu oszczędności miejsca w aucie chyba kupie taki...