Najlepsze Porady RodzinaInstynkt macierzyński - jak go poczuć?

Instynkt macierzyński - jak go poczuć?

Instynkt macierzyński - jak go poczuć? © pixabay.com

Zostać mamą?

Obawy co do tego, czy poradzimy sobie w roli matki ma większośc kobiet. To normalne, że obawiamy się o to, czy sprawdzimy się w nowej roli, czy damy sobie radę z tak maleńką istotą i czy będziemy w stanie wychować ją na przyzwoitego człowieka. Najczęściej obawy te dotyczą młodych kobiet, które nie planowały ciąży, a mają zostać mamą. Taka wiadomośc jest zazwyczaj zaskakująca a czasami nawet przerażająca. Młoda kobieta, która nie planuje jeszzce macierzyństwa nie jest w pełni gotowa na zostanie matką, ale na pewno sobie poradzi w tej roli. 

Instynkt macierzyński

Mitem jest że każda kobieta powinna odczuwać instynkt macierzyński.  Instynkt macierzyński pojawia się bowiem z wiekiem, ale nie dotyczy wszystkich kobiet. Instynkt macierzyński pojawia się u wielu kobiet prawie od razu, a u innych dopiero gdy uświadomią sobie ciąże, płód będzie już widoczny albo gdy dziecko przyjdzie na świat.

Obawy

Na początku większość jest zszokowana wieścią o ciąży i będąc u ginekologa i widząc tylko małą fasolkę nie przejawiają zachwytu. Jeśli ciąża nie była planowana, to taka wiadomośc jest ogromnym szokiem dla kobiety.  Nieznane zawsze nas przeraża. Warto wiedzieć też ze to nic złego nie odczuwać instynktu. To nie oznacza że będzie się złą matką i że się nie nadaje do tej roli. 

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Żurawka to roślina mało wymagająca
lubie masło orzechowe z powidłami
Jak odblokować reklamy ?
zdecydowanie perfumy jezeli sie wie jakie uzywa :)
karta do bankmatu i dziecko samo bedzie widziało gdzie traci...