Najlepsze Porady RodzinaJak adoptować dziecko?

Jak adoptować dziecko?

Jak adoptować dziecko? © pixabay.com

Niektórzy po prostu nie mogą miec dzieci i wybierają adopcję, inni o niej marzą z innych powodów. Dzieci są wielkim szczęściem, jednak należy sie o nie troszczyć i obdarzyć miłością. Adopcja jest świadomym wyborem rodzicielstwa, które jest funkcją pełniona do końca życia, więc należy ją dobrze przemysleć. Dla zdecydowanych na ten krok piszemy, jak adoptować dziecko.


Adopcja to długi proces

Adopcja nie jest wcale prostym procesem, jednak nie należy się na poczatku juz zniechęcać. Właściwie to wiele procedur i badań ma za zadanie sprwadzić właśnie naszą determinację do tego, by zostać rodzicami. Wiele instytucji sprawdza czy po prostu się do tego nadajemy. Musimy skompletować także potrzebne dokumenty. Następnie przechodzimy rozmowę z pscychologiem, która jest bardzo ważna. Dowiemy się bowiem czy jesteśmy zdolni do wychowywania dziecka i nie będziemy wykazywać żadnych nieprawidłowych zachowań w stosunku do niego. Nie należy sie jej jednak bać. To zwykła rozmowa na temat naszego zycia. Potem czeka nas szkolenie z zakresu wychowywania dziecka oraz troski o jego prawidłowy rozwój. Dopiero później przyszłym rodzicom jest pokazywana dokumentacja dzieci do adopcji. Mogą oni wybrać to, które najbardziej im odpowiada. Wówczas mogą się z nim spotkać.

Wizyta w sądzie

Wizyta w sadzie jest ostatnim etapem naszej drogi do posiadania dziecka. Sąd orzeka o naszej zdolności do bycia rodzicami i nadaje nam prawa rodzicielskie. Potem wyraża zgodę na zabranie dziecka do domu. Czeka nas już tylko wizyta w urzędzie stanu cywilnego, gdzie w odpisie aktu urodzenia dziecka zostaniemy wpisani jako rodzice. Od tej pory jesteśmy za nie odpowiedzialni, musimy je obdarzac miłością i dbać o rozwój ucząć nowych rzeczy. To nasze dziecko, które oczekuje, że tym razem znalazło prawdziwy dom z kochającymi rodzicami. 

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
karta do bankmatu i dziecko samo bedzie widziało gdzie traci...