Najlepsze Porady RodzinaJak składać życzenia świąteczne?

Jak składać życzenia świąteczne?

Jak składać życzenia świąteczne? https://pixabay.com/

Tradycja składania życzeń towarzyszy nam od zawsze. Składamy je sobie z okazji urodzin, imienin, jubileuszy, różnych dni np.: Dnia Kobiet czy Dnia Chłopaka, a także podczas świąt. W szczególności Święta Bożego Narodzenia są takim okresem, kiedy życzeń składamy najwięcej i są one pełne ciepłych słów. Dla niektórych jednak składanie sobie życzeń jest uciążliwe, bo nie wiedzą, co powiedzieć. Wiele osób się wówczas krępuje i nie lubi tego zwyczaju. Niepotrzebnie! Składanie życzeń może być łatwe i przyjemne jeśli zastosujesz się do naszych porad.


1. E-życzenia

Jeśli nie lubisz składać życzeń, możesz zrobić to mailowo lub poprzez SMS czy MMS. Nie musisz dzwonić do znajomych i życzyć im jak co roku dużo zdrowia. Znajdź w internecie e-kartki z życzeniami świątecznymi, które możesz po prostu wysłać bliskim. Niektóre z nich są naprawdę piękne lub śmieszne i zrobią Twoim przyjaciołom czy rodzinie dużą przyjemność. Możesz także osobno poszukać śmiesznego wierszyka i dołączyć do niego zdjęcie. W ten sposób złożysz życzenia ważnym dla Ciebie osobom, bez wymyślania na szybko co powiedzieć. 

2. Kartki świąteczne

Możesz również powrócić do tradycji, która na pewno była kiedyś w Twoim domu i wysłać do znajomych kartki świąteczne. Pamiętaj jednak, by zrobić to odpowiednio wcześniej, bo przed świętami na poczcie jest spore zamieszanie. Kup ładne kartki i koperty. Szczególnie te ręcznie robione, które nie są masowym wyrobem, ucieszą Twoich znajomych. Jeszcze lepiej żebyś zrobił je samodzielnie. Jeśli masz choć trochę czasu i zdolności manualnych, po prostu wytnij kartkę z papieru i ją ozdób. Możesz do tego użyć wstążek, z których zrobisz kokardę, ozdobnych dziurkaczy, którymi powycinasz wzorki lub gotowych naklejek. Napisz na kartce kilka słów od siebie i gotowe. 

3. Życzenia przy świątecznym stole

Tym razem już się nie wymigasz od wymyślenia samodzielnie życzeń. Jednak nie ma co się stresować, po prostu powiedz to, co chcesz danej osobie przekazać. Zrób to na bazie informacji o niej. Jeśli wiesz, że ktoś ostatnio miał problemy ze zdrowiem, to życz mu dużo zdrowia i dobrego samopoczucia w nowym roku. Jeśli wiesz, że przed kimś ważny egzamin albo wydarzenie, życz mu powodzenia. Możesz również ułożyć sobie w głowie uniwersalne życzenia - zdrowych i spokojnych świąt, szczęścia w nowym roku, powodzenia w pracy, a także spełnienia wszystkich marzeń czy planów. Składanie życzeń to tylko chwila, warto powiedzieć każdemu z bliskich coś od siebie, wystarczy kilka szczerych słów.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
karta do bankmatu i dziecko samo bedzie widziało gdzie traci...