Najlepsze Porady RodzinaJak wybrać zaproszenie na ślub? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak wybrać zaproszenie na ślub?

Jak wybrać zaproszenie na ślub? Zaproszenie na ślub

Zaproszenia ślubne pełnią funkcję informacyjną o mającym nastąpić wydarzeniu, jak i funkcję reprezentacyjną — są ważną wizytówką oraz pamiątką tej niepowtarzalnej uroczystości. Można wręcz powiedzieć, że wybór zaproszeń jest zasadniczym element związanym z procesem przygotowania do ślubu. I chociaż głównym celem zaproszenia jest poinformowanie gości o terminie oraz miejscu uroczystości, to jednak musi prezentować się ono wysoce estetycznie — często prezentują główny motyw wesela. Dobór zaproszenia oraz odpowiedniego projektu powinien być przemyślany, dlatego podpowiemy, co należy wiedzieć o zaproszeniach, aby nic nie zepsuło nam tego przepięknego dnia!


Współczesna forma zaproszenia
Od lat zaproszenia ślubne ulegały stopniowej ewolucji, przeobrażając się z prostych, ozdobnych kartek w fikuśnie formy, które coraz bardziej odbiegały od pierwotnej formy. W dzisiejszych czasach coraz częściej prym wiodą zaproszenia w postaci książki, grafiki ze zdjęciami, zwoju, a nawet pudełka! Widoczna jest walka pomiędzy narzeczonymi o niepowtarzalną formę zaproszenia, które będzie zachwycało kreatywnością. Pomimo oryginalnych form nie należy zapominać, że na zaproszeniu powinny pojawić się wszystkie najważniejsze informacje o uroczystości, a sam projekt musi podobać się parze młodej.

Nie zapomnij o deklaracji!
Na zaproszeniu nie może zabraknąć informacji na temat ślubu — gość po przeczytaniu treści nie powinien mieć żadnych wątpliwości co do nadchodzącej uroczystości. Koniecznie należy podać: imiona i nazwiska pary młodej, miejsce, datę i godzinę ślubu, imiona gości, R.S.V.P., cytaty, informację o noclegu, jak również krótki i zabawny wierszyk o prezencie. Gości warto zaprosić nie później niż 2 miesiące przed organizowaną uroczystością — daj im czas na zastanowienie się i zarezerwowanie terminów.

Przez internet czy stacjonarnie?
Zaproszenie weselne powinno zgadzać się z dekoracjami wybranymi na ślub oraz przewodnim motywem wesela. W dzisiejszych czasach zaproszenia można zamówić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, często można je dostać również w salonach mody ślubnej.

Klasyka czy nowoczesność?
Klasyka jest ponadczasowa — nigdy nie wyjdzie z mody. Ślub oraz przyjęcie weselne to jedno z najważniejszych wydarzeń życia, dlatego należy postarać się, aby związane z nim szczegóły były dopasowane do Waszych gustów oraz oczekiwań. A co jeśli chodzi o aspekt modernistyczny? Ciekawym sposobem na zaproszenie wyjątkowych gości, tj.: rodziców, świadków, rodzeństwo czy chrzestnych jest ślicznie udekorowane pudełko, w którym znajdzie się kartka z informacją o ślubie — na wieczku znajdą się wyrazista wstążka. Na popularności coraz bardziej zyskuje spersonalizowane zaproszenie ze zdjęciem przyszłej pary młodej. Niezależenie od wybranego przez Państwa stylu warto zadbać o konsekwencje wyborów.

Dodaj komentarz

Marcin
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Mi się podobały zaproszenia mojego kuzyna, były koloru grafitowego, prawie czarnego, ze złotymi napisami. Bardzo eleganckie.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
U mnie wygrywa garnitur w kolorze bieli.
Pakując dziecko co roku na kolonie czy na wakacje zawsze coś...
Super porady dla początkujących rodziców.
Jako mama nie lubię dostawać prezentów typu: urządzenia...