Najlepsze Porady RodzinaJak zadbać o groby bliskich osób? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zadbać o groby bliskich osób?

Jak zadbać o groby bliskich osób?

Na co dzień nie mamy czasu na częste odwiedzanie cmentarzy, a przecież znajdują się na nich groby naszych bliskich. Z jednej strony chcemy o nie zadbać, udekorować je kwiatami i zniczami, z drugiej najczęściej raz do roku na Święto Zmarłych udaje nam się znaleźć na to czas. Tymczasem nagrobki wymagają pielęgnacji i sprzątania, są narażone na zmienną pogodę, opady śniegu, deszczu, spadające liście. Dla okazania szacunku bliskim zmarłym trzeba również dbać o ich przystrojenie. Co zrobić kiedy nie mamy na to czasu albo możliwości dbania o groby? Najlepiej zatrudnić do tego specjalną firmę.


Oferta opieki nad grobami

Obecnie opiekę nad nagrobkami można powierzyć firmie specjalizującej się właśnie w tej branży. Oferuje ona usługi takie jak sprzątanie grobów, ich mycie, dekorowanie na okazje takie jak święta, rocznice czy po prostu co jakiś czas zmienia ich przystrojenie, a także realizuje specjalne zamówienia. Firma sprzątająca nagrobki może wykonać dla nas renowację liter na płycie, posprzątać grób również po pogrzebie, wykonać albo nadzorować zamówione prace. Chodzi tutaj głównie o wymianę pomników, montowanie ławeczek, obsadzanie grobu roślinami i kwiatami czy też obsypywanie gresem. Co więcej w ofercie niektórych firm możemy znaleźć również usługi takie jak zamawianie mszy za zmarłych, a nawet uiszczanie opłaty u nadzorcy cmentarza. Są na tyle elastyczne, że można skonsultować z nimi również inne, specjalne życzenia, na które firmy są w pełni otwarte. Opiekują się nagrobkami na najwyższym poziomie, dbają o miejsca spoczynku bliskich dokładnie tak, jakby sami klienci to chcieli zrobić. Z należytym szacunkiem je sprzątają i myją, oczyszczają ze śniegu czy liści. Firmy sprzątające nagrobki wykonują na nich również estetyczne dekoracje. Zapalają znicze, układają kompozycje z kwiatów, zamawiają i ustawiają wieńce. Ich oferta jest więc bardzo duża i pozwala na kompleksowe zadbanie o miejsce spoczynku bliskich nam osób.

Firma sprzątająca groby w Warszawie

Jedna z firm, która specjalizuje się w dbaniu o nagrobki jest Biała Lilia w Warszawie. Oferuje ona między innymi sprzątanie i dekorowanie grobów w Warszawie. Usługi wykonuje pojedynczo albo w atrakcyjnych pakietach. Warszawa jest dużym miastem, w którym czasami trudno jest się dostać z jednego końca miasta na drugi i zajmuje to sporo czasu. Nie jest to na pewno podróż dla osób chorych czy starszych. Biała Lilia rozumie sytuacje i potrzeby swoich klientów. To dlatego oferuje opiekę nad grobami na 20 cmentarzach w Warszawie. Poza tym firma wykonuje usługi również w innych miastach na terenie kraju, w wielu województwach. W ten sposób pomaga swoim klientom zadbać należycie o każdy z grobów bliskich dla nich osób, nawet ten znacznie oddalony od miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Gienia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja wolę osobiście wodą z mydłem i szmatką alę chętnie bym skorzystała także z usług jakiejś firmy sprzątającej


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Najprościej jest przebrać pociechę za jakąś księżniczkę, albo...
Dokładnie tak, najlepiej dać dziecku wybrać zabawkę, wtedy...
Kontrola rodzicielska to podstawa.
Pakując dziecko co roku na kolonie czy na wakacje zawsze coś...