Najlepsze Porady RodzinaJak zaplanować płeć dziecka?

Jak zaplanować płeć dziecka?

Jak zaplanować płeć dziecka? © Gds

Starając się o dziecko pary często zastanawiają się, czy istnieją sposoby na zaplanowanie płci dziecka podczas poczęcia. Chociaż może wydać się to nieprawdopodobne i wręcz niemożliwe, bo przeciez wszystko zależy od tego, jaki materiał genetyczny przyniesie do jajeczka plemnik, to niektórzy dopatrują się sposobu na zaplanowanie chłopca czy też dziewczynki.

 


Jak to zrobić?

Można spróbować zaplanować płeć dziecka, chociaż jak wiadomo, nie bedziemy mieć całkowitej pewności czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. Jeżeli potrafimy bardzo dokładanie określić czas owulacji, to prawdopodobieństwo, że dziecko będzie płci jaką sobie wymarzyłyśmy wynosi około 80%. Oprócz mierzenia temperatury oraz oceny śluzu szyjkowego ( pomocne będą również testy owulacyjne) będziemy wiedzieć kiedy następuje owulacja. Plemniki są w stanie przeżyć maksymalnie 72 godziny. Jednak nie wszystkie mają taką samą żywotność. Plemniki zawierające chromosom Y żyją krócej, są mniejsze i szybsze. Zwane są plemnikami "męskimi". Jeżeli chcemy mieć syna, najlepiej gdy będziemy starać się o dziecko w czasie owulacji lub zaraz po niej. Plemniki "żeńskie" mogą przetrwać dłużej i są wolniejsze. Chcąc córkę, najlepiej będzie, gdy do współżycia dojdzie dwa dni przed owulacją.

Witaminy i mikroelementy też są ważne

Pamiętajmy również o odpowiedniej diecie. Jeżeli kobieta będzie spożywała produkty zawierające dużo wapnia i magnezu, ma większą szansę na dziewczynkę. Sód i potas sprzyja poczęciu chłopczyka.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
karta do bankmatu i dziecko samo bedzie widziało gdzie traci...