Najlepsze Porady RodzinaJak zaplanować płeć dziecka? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zaplanować płeć dziecka?

Jak zaplanować płeć dziecka? © Gds

Starając się o dziecko pary często zastanawiają się, czy istnieją sposoby na zaplanowanie płci dziecka podczas poczęcia. Chociaż może wydać się to nieprawdopodobne i wręcz niemożliwe, bo przeciez wszystko zależy od tego, jaki materiał genetyczny przyniesie do jajeczka plemnik, to niektórzy dopatrują się sposobu na zaplanowanie chłopca czy też dziewczynki.

 


Jak to zrobić?

Można spróbować zaplanować płeć dziecka, chociaż jak wiadomo, nie bedziemy mieć całkowitej pewności czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. Jeżeli potrafimy bardzo dokładanie określić czas owulacji, to prawdopodobieństwo, że dziecko będzie płci jaką sobie wymarzyłyśmy wynosi około 80%. Oprócz mierzenia temperatury oraz oceny śluzu szyjkowego ( pomocne będą również testy owulacyjne) będziemy wiedzieć kiedy następuje owulacja. Plemniki są w stanie przeżyć maksymalnie 72 godziny. Jednak nie wszystkie mają taką samą żywotność. Plemniki zawierające chromosom Y żyją krócej, są mniejsze i szybsze. Zwane są plemnikami "męskimi". Jeżeli chcemy mieć syna, najlepiej gdy będziemy starać się o dziecko w czasie owulacji lub zaraz po niej. Plemniki "żeńskie" mogą przetrwać dłużej i są wolniejsze. Chcąc córkę, najlepiej będzie, gdy do współżycia dojdzie dwa dni przed owulacją.

Witaminy i mikroelementy też są ważne

Pamiętajmy również o odpowiedniej diecie. Jeżeli kobieta będzie spożywała produkty zawierające dużo wapnia i magnezu, ma większą szansę na dziewczynkę. Sód i potas sprzyja poczęciu chłopczyka.

Dodaj komentarz

Dorian
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Interesujące, ciekawe czy na prawdę działa. :D


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Najważniejsze przed ślubem jest to żeby obrączek nie zapomnieć :D
W przypadku mojego syna samochodziki to złe rozwiązanie... W...
Ja wolę osobiście wodą z mydłem i szmatką alę chętnie bym...
Z powodu oszczędności miejsca w aucie chyba kupie taki...