Najlepsze Porady RodzinaJak zaprosić na przyjecie komunijne? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zaprosić na przyjecie komunijne?

Jak zaprosić na przyjecie komunijne?

Nadeszła wiosna, a wraz z nią sezon na przyjęcia z okazji I Komunii Świętej. To wyjątkowy dzień dla każdego dziecka, który należy odpowiednio celebrować. Przygotowania do przyjęcia komunijnego należy rozpocząć z wyprzedzeniem. Jednym z etapów przygotowań jest wykonanie zaproszeń komunijnych i zaproszenie gości. Uroczysta okazja jaką jest I Komunia Święta wymaga staranności i fatygi. Zwyczajem i przejawem dobrych manier jest osobiste zaproszenie gości na przyjęcie wraz z wręczeniem zaproszenia z dokładnym adresem i godziną przyjęcia. Jak powinno przebiegać wręczanie zaproszeń komunijnych?


Zaproszenia na komunię

Zaproszenia na komunięzaproszenia komunijne

Kiedy zaprosić na przyjęcie komunijne

Na przyjecie komunijne gości należy zapraszać z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto to zrobić przynajmniej na miesiąc przez planowaną uroczystością. Da to możliwość zaplanowania gościom uczestnictwa w przyjęciu, a nam informację ile osób będzie w stanie przybyć na nasze przyjecie. Najlepszą opcją jest osobiste zaproszenie rodziny na przyjęcie z okazji I Komunii Świętej. Osoby, do których nie możemy dotrzeć ze względu na zbyt dużą odległość np. pobyt za granica możemy zaprosić telefonicznie. 

Zaproszenia gotowe czy wykonane własnoręcznie?

Przy osobistym zapraszaniu na przyjecie komunijne w dobrym tonie jest wręczenie zaproszenia. Powinna się na nim znaleźć informacja o terminie i godzinie uroczystości. Wybór gotowych zaproszeń jest ogromny. Warto przy tej decyzji spytać o zdanie swoje dziecko, które na pewno poczuje się wyjątkowo mogąc wybrać zaproszenie na swoje przyjęcie. Ważne jest aby wszystkie zaproszenia wyglądały tak samo. Druga możliwością jest własnoręczne wykonanie zaproszeń. Wystarczy wybrać wtedy rodzaj papieru, format i dekoracyjne dodatki by stworzyć własne wyjątkowe zaproszenie. Zamówienie na wykonanie osobistych zaproszeń można zrobić także w punkcie poligraficznym- trzeba to jednak zrobić odpowiednio wcześniej.

Co powinno znaleźć się w zaproszeniu?

Zaproszenia mogą mieć formę zwykłej rozkładanej kartki z nadrukiem po jednej z wewnętrznych stron, rozkładanej koperty lub kartki stylizowanej. Ta ostatnia może wyglądać jak zwój pergaminu, otwieranego listu, czy też rozkładanej książeczki. 

W treść zaproszenia może się znaleźć krótki wiersz lub fragment z Pisma Świętego. Oprócz tego ważne jest napisanie informacji o nadawcy (dziecko i rodzice) oraz imię i nazwisko osoby, do której jest ono kierowane. Podanie dokładnej godziny, adresu i nazwy lokalu, w którym będzie się odbywało przyjęcie jest obowiązkowe.

Dodaj komentarz

WiKi
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Najlepiej zaprosić osobiście, a jeżeli chodzi i zaproszenie to zawsze wykonanie ręcznie dostarcza więcej radości.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
porada: Laurka dla mamy
teras wiem co namaluje mamusi na laurke
Bardzo fajne pomysły na prezent dla mamy, może kiedyś z...
Smoking przemawia do mnie najbardziej.
proste te porady ale bardzo życiowe i trafne