Najlepsze Porady RodzinaJak zorganizować wizytę Mikołaja? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zorganizować wizytę Mikołaja?

Jak zorganizować wizytę Mikołaja? https://pixabay.com/

Mikołajki to czas, kiedy obdarowujemy się prezentami. Jednak powinny one zostać przyniesione przez świętego Mikołaja, w którego wierzą dzieci. To przyjemna tradycja, którą warto kontynuować. Nie masz pomysłu jak zorganizować Mikołajki dla swoich dzieci? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.


Przebranie Mikołaja

Wiele osób po prostu przebiera się za Mikołaja i rozdaje dzieciom prezenty. Małe dzieci bardzo przezywają taką wizytę i wierzą, że naprawdę były grzeczne i przyszedł do nich Mikołaj. Starsze mogą nieco nie dowierzać albo nawet wiedzieć, że to jest prawdziwy Mikołaj, ale też będą się świetnie bawić. Kto powinien się przebrać za Mikołaja? Najlepiej ktoś z zewnątrz, jakiś wujek, dziadek, kolega z pracy. Czasami robi to ojciec, jednak dzieci mogą go szybko rozpoznać. Gdzie takie przebranie Mikołaja kupić? Dostępne są one w wielu sklepach, a także można je po prostu wypożyczyć. Taka wizyta Mikołaja jest wesołym wydarzeniem dla całej rodziny i pozwala się dobrze bawić nie tylko dzieciom. 

Podrzucanie prezentów

Nie wszyscy urządzają wizytę Mikołaja w domu, ale po prostu podrzucają prezenty dzieciom. Rano znajdują je one obok łóżka albo w innym, wybranym przez nas miejscu. Prezent w formie niespodzianki trzeba jednak zrobić ostrożnie, bo dzieci z roku na rok mogą być coraz bardziej czujne i chcieć odkryć naszą tajemnicę. Najlepiej poczekać aż dobrze zasną i wtedy zostawiać im prezenty. Jeśli dziecko zostawiło dla Mikołaja liścik czy ciasteczka i mleko, jak to jest w zwyczaju, koniecznie odpisz mu kilka słów, zamiast ciasteczek zostaw okruszki a mleko wypij lub wylej z powrotem do butelki czy do zlewu. Dziecko uwierzy, że Mikołaj rzeczywiście był w domu.Niektórzy zamiast Mikołaja praktykują prezenty na gwiazdkę, wówczas po prostu umieszczają je pod choinką.

Impreza Mikołajowa

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy Mikołajowej ze znajomymi lub rodziną. Wówczas jedna osoba przebiera się za Mikołaja i rozdaje dzieciom prezenty. Później mogą one chwalić się, co dostały i bawić wspólnie otrzymanymi zabawkami czy dzielić słodkościami. Taka impreza jest także okazją do świętowania rodziców. Wspólny wieczór, rozmowy i poczęstunek są okazją do złapania oddechu od pracy i codzienności. Można wtedy poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę.

Dodaj komentarz

Artur
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Podrzucanie prezentów zawsze działa, a organizowanie imprezy mikołajowej może być trochę kłopotliwe.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Najlepiej podarować jakiś rower, konsole albo komputer bo...
To prawda, że warto zapewnić dziecku ochraniacze i kask, gdyby...
Instynkt macierzyński pojawia się wraz z dzieckiem.
Najprościej jest przebrać pociechę za jakąś księżniczkę, albo...