Najlepsze Porady RodzinaJaką rasę psa wybrać dla dziecka?

Jaką rasę psa wybrać dla dziecka?

Jaką rasę psa wybrać dla dziecka? Dziecko z psem

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem lub adopcją psa, który z wami zamieszka i stanie się nowym członkiem rodziny zapoznaj się z poniższą listą. Zdecyduj się na rasę posiadającą odpowiednie cechy charakteru, które pozwolą na zamieszkania czworonoga z rodziną — dorosłe psy powinny być nie tylko piękne i dostojne, ale również potrafić szczerze kochać całą rodzinę, w szczególności dzieci.


1. Labrador Retriver
Labradory to niezwykle łagodna rasa, która wpasuje się do każdej rodziny ze względu na swoją kochającą, wręcz słodką naturę. Świetnie sprawdzą się w przypadku dzieci, ponieważ zawsze są gotowe do zabawy. Dodatkowo znane są ze swojej wysokiej inteligencji, zrównoważonej natury i lojalności.

2. Golden Retriver
To kolejna przyjazna i niezwykle lojalna rasa psów, które są świetnymi towarzyszami zabaw dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych i starszych. Cechują się cierpliwością i łagodnością charakteru. Ponadto to psy aktywne, dlatego zawsze będą zadowolone z wycieczek oraz zabawy w rzucanie piłki.

3. Buldog Angielski
Buldogi uwielbiają zabawę, dlatego będą się niezmiernie cieszyć z uczestnictwa w aktywnościach rodziny. Znane są ze swojej lojalności i świetnie podejścia do dzieci oraz innych domowych zwierząt. Łagodne i spokojne i kochane, nawet kiedy z pyszczka cieknie im ślina.

4. Cocker Spaniel
Ten psiak jest pełen energii i słodkiego usposobienia. Niewielkiego rozmiaru piesek doskonale będzie nadawał się dla rodziny z dziećmi, ponieważ jest skory do zabawy. Jest to rasa ciekawska, lubiącą obwąchiwać wszystko w koło.

5. Goldendoodle
To idealne połączenie Golden Retrivera oraz pudla. Obydwie rasy znane są ze swojego łagodnego usposobienia do dzieci oraz wysokiej inteligencji, co skutkuje w łatwości treningu. Słodkie psy są nastawione społecznie, dlatego łatwo nawiązują relacje z innymi domownikami.

6. Owczarek niemiecki
Dużych rozmiarów pies jest prawdziwym pieszczochem, który charakteryzuje się ponadprzeciętną wiernością oraz lojalnością. Prezentowana rasa jest inteligentna, oddana rodzinie oraz bystra. Pieski lubią przebywać obok swoich właścicieli, aby w razie potrzeby ich ochronić — zawsze pragną sprostać oczekiwaniom właścicieli.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
karta do bankmatu i dziecko samo bedzie widziało gdzie traci...