Najlepsze Porady RodzinaJakie imię dla dziecka?

Jakie imię dla dziecka?

Jakie imię dla dziecka? © pixabay.com

Wybór imienia dla dziecka nie jest wcale prosty. Opcji jest wiele i jeśli wcześniej o tym nie myśleliśmy, to przed nami nie lada wyzwanie żeby wybrać najlepsze dla naszego malucha. Rodzice próbują obecnie być tak bardzo oryginalni, że sami nie wiedzą, że robią dzieciom krzywdę i narażają na wyśmiewanie i stres. Jakie więc imię dla dziecka jest najlepsze?


Nie przesadzaj z nowoczesnością

Wszelkie imiona takie jak Nadia, Nikol, Alan czy Bryan przyszły do nas z innych krajów. Są one ładne, jednak należy je zestawić z odpowiednim nazwiskiem. Jesli o nie chodzi, nie mamy na nie już żadnego wpływu. Jeśli samo w sobie zwraca na siebie uwagę, to nie ma co wybierać dla dziecka nowoczesnego imienia. Chyba każdy z nas miał takiego kolegę lub koleżankę. Popularne imiona takie jak Anna, Katarzyna, Tomasz czy Daniel są przecież ładne i w dodatku pasują do większości nazwisk. Nigdy nie wybierajmy dla dziecka imienia zagranicznego jeśli mamy typowo polskie nazwisko. W dodatku nie powinno się ono rymować z nazwiskiem ani w jakikolwiek sposób ośmieszać dziecko.

Doceń polskie imiona

Wiekszość imion polskich i tak ma korzenie francuskie, germańskie czy wschodnie. Jesli nie wiesz jakie imię wybrać dla dziecka, kup słownik imion, w którym opisane są poszczególne imiona i ich znaczenia. Poczytasz nieco o cechach osób o danym imieniu, jakie inne osoby nosiły to imię, jakie do niego pasują kolory i kwiaty. Może wydawać Ci się to nieco zabobonne i śmieszne, ale czemu nie skorzystać z takich wskazówek? Modne jest dawanie imion również po babci czy dziadku. Być może mieli oni piekne imiona np.: Ewa, Róża, Joanna, Jan czy Mirosław. Mają one swój urok i pozwolą uczcić pamięć o ukochanej osobie.  

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Posiadam takiego pieska, jest uparty, często mnie nie słucha,...
Bardzo ciężko jest wziąć dziecko na zakupy do marketu. Mimo iż...
Trening psa wydaje się ciężki, ale postępując według tych...
Rozmowa na te tematy musi odbyć się przed ślubem. Wspólne...