Najlepsze Porady RodzinaJakie imię dla dziecka?

Jakie imię dla dziecka?

Jakie imię dla dziecka? © pixabay.com

Wybór imienia dla dziecka nie jest wcale prosty. Opcji jest wiele i jeśli wcześniej o tym nie myśleliśmy, to przed nami nie lada wyzwanie żeby wybrać najlepsze dla naszego malucha. Rodzice próbują obecnie być tak bardzo oryginalni, że sami nie wiedzą, że robią dzieciom krzywdę i narażają na wyśmiewanie i stres. Jakie więc imię dla dziecka jest najlepsze?


Nie przesadzaj z nowoczesnością

Wszelkie imiona takie jak Nadia, Nikol, Alan czy Bryan przyszły do nas z innych krajów. Są one ładne, jednak należy je zestawić z odpowiednim nazwiskiem. Jesli o nie chodzi, nie mamy na nie już żadnego wpływu. Jeśli samo w sobie zwraca na siebie uwagę, to nie ma co wybierać dla dziecka nowoczesnego imienia. Chyba każdy z nas miał takiego kolegę lub koleżankę. Popularne imiona takie jak Anna, Katarzyna, Tomasz czy Daniel są przecież ładne i w dodatku pasują do większości nazwisk. Nigdy nie wybierajmy dla dziecka imienia zagranicznego jeśli mamy typowo polskie nazwisko. W dodatku nie powinno się ono rymować z nazwiskiem ani w jakikolwiek sposób ośmieszać dziecko.

Doceń polskie imiona

Wiekszość imion polskich i tak ma korzenie francuskie, germańskie czy wschodnie. Jesli nie wiesz jakie imię wybrać dla dziecka, kup słownik imion, w którym opisane są poszczególne imiona i ich znaczenia. Poczytasz nieco o cechach osób o danym imieniu, jakie inne osoby nosiły to imię, jakie do niego pasują kolory i kwiaty. Może wydawać Ci się to nieco zabobonne i śmieszne, ale czemu nie skorzystać z takich wskazówek? Modne jest dawanie imion również po babci czy dziadku. Być może mieli oni piekne imiona np.: Ewa, Róża, Joanna, Jan czy Mirosław. Mają one swój urok i pozwolą uczcić pamięć o ukochanej osobie.  

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
karta do bankmatu i dziecko samo bedzie widziało gdzie traci...