Najlepsze Porady RodzinaNajczęstsze tradycje i przesądy wigilijne Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Najczęstsze tradycje i przesądy wigilijne

Najczęstsze tradycje i przesądy wigilijne https://pixabay.com/

Co zrobić żeby przyszły rok był udany, przyniósł szczęście, pieniądze i miłość? Wiele zależy od samej Wigilii. Jeśli dopilnujesz niektórych przesądów i zachowasz tradycje, przyszły rok może być naprawdę udany. Nie wierzysz? Warto spróbować! Poza tym pewne tradycje są od lat praktykowane i warto je zamienić w nawyk. Wówczas Święta Bożego Narodzenia stają się jeszcze bardziej uroczyste, a ich obchodzenia wiąże się z przyjemnymi zwyczajami. 


Jaka Wigilia taki cały rok!

W Wigilię warto być uśmiechniętym od rana i zadowolonym. Nie trzeba się spieszyć ani załatwiać wielu rzeczy na raz. Jaka Wigilia, taki cały rok, trzeba o tym pamiętać. Trudno będzie akurat w ten dzień się nie spieszyć z obowiązkami, skoro czeka nas ubieranie choinki, gotowanie, nakrywanie do stołu i zapewne jeszcze kilka innych obowiązków po drodze. Nie należy jednak zapominać o bliskich. Wigilia powinna być pełna radości oraz spokoju. wówczas następny rok będzie udany.

Mężczyzna w drzwiach

W Wigilię to mężczyzna powinien pierwszy przejść przez nasze drzwi. Postrzegane jest to jako symbol szczęścia. Oczywiście zwyczaj ten można postrzegać z przymrużeniem oka. Najlepiej umówić się ze znajomym, by przeszedł pierwszy przez drzwi albo w pierwszej kolejności puścić mężczyznę z przybywających do nas gości. Czasami szczęściu trzeba po prostu pomagać. 

Szycie i naprawianie

W Wigilię nie należy nic szyć ani naprawiać. Lepiej po prostu użyć innych rzeczy. Jeśli będziesz naprawiać coś w Wigilię, cały rok upłynie Ci na poprawkach i naprawianiu wszystkiego. Oznacza to więc błędy oraz pomyłki, które przysporzą Ci zmartwień i myślenia jak najlepiej wybrnąć z sytuacji.

Potrawy Wigilijne

Koniecznie spróbuj wszystkich dań, choćby po trochę. Wówczas niczego Ci nie zabraknie w następnym roku. Wiadomo, że kolacja wigilijna jest zazwyczaj obfita i ciężko zjeść wszystkie dania. Nie musisz kosztować ich w dużych ilościach. Po prostu nałóż na talerzyk po trochę, tyle ile zdołasz zjeść. 

Dobre zdrowie

Należy uważać, by w Wigilię się nie przeziębić ani nie rozchorować. To także ciężkie do osiągnięcia. Najlepiej ciepło się ubieraj, pij herbatę z imbirem i miodem codziennie wieczorem i postaraj się nie wychodzić na przeciągi. Inaczej przez cały kolejny rok możesz chorować i być podatny na wszelkie infekcje. 

Pieniądze

Aby w przyszłym roku trzymały nas się pieniądze, pod talerz na kolacji wigilijnej należy położyć monetę. Później warto ją zachować na szczęście i nosić w portfelu. Najlepiej również schować na szczęście ususzoną łuskę karpia. Ryba zapewni nam bogactwo przez następny rok. Nie można natomiast nic nikomu pożyczać w Wigilię. Inaczej ta osoba będzie cierpiała niedostatek przez następny rok. 

Przy wigilijnym stole

Liczba naszych gości przy stole wigilijnym powinna być parzysta, inaczej domowników może prześladować pech w następnym roku. Jeśli nie jest, zaproś kogoś jeszcze, może akurat jest ktoś niedaleko, kto nie ma z kim spędzić świąt? Pomyśl o dalszych krewnych czy sąsiadach. Poza tym przy stole wigilijnym nie można nikomu przerywać ani za dużo mówić. Inaczej będziemy w następnym roku kłótliwi i skorzy do wyjawiania sekretów, które ktoś nam powierzył. 

Dodaj komentarz

~Amanda
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Bardzo nie lubię przesądów, zwłaszcza tych wigilijnych... Wszyscy powtarzają to samo co roku a dla mnie to są tylko zabobony, takie jak o czarnym kocie i zbiciu lustra...

Konrad
Dodano:
0
0

Bardzo fajne przesądy wigilijne, o niektórych nie miałem pojęcia, że nawet istnieją,


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Świetny wpis. Mój pies nauczył się już tych trzech komend.
"Słysząc zdanie zaczynające się od słów nie wolno, możemy być...
Adapter pasów to świetne rozwiązanie.
Dzień dziecka najlepiej spędzić z dzieckiem na zabawach na...