Najlepsze Porady RodzinaO czym warto pamiętać przed ślubem? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

O czym warto pamiętać przed ślubem?

O czym warto pamiętać przed ślubem? Ślub

Przygotowania do ślubu i wesela nie tylko pochłaniają mnóstwo energii, ale również potrafią sprawić, że ten wyjątkowy dzień zapowiada się niezwykle stresująco. W ostatnich tygodniach przed ślubem czas zdaje się pędzić bez umiaru, a wszystkie rzeczy, które mamy załatwić nieustannie się mnożą. Dlatego, przedstawiamy listę najważniejszych rzeczy, o których warto pamiętać w ferworze ślubnych przygotowań!


1. Jeszcze raz sprawdź umówione terminy usług
Kosmetyczka, makijażystka, fryzjerka, kwiaciarnia, piekarnia... lista ciągnie się daleko w dół. Wszystkie te usługi były umawiane nawet rok wcześniej, dlatego kilka dni przed ustaloną datą ślubu warto przedzwonić do odpowiednich osób i dowiedzieć się, czy na przykład fryzjerka wpisała Cię na odpowiednią datę i godzinę. Dodatkowo warto porozmawiać z personelem sali weselnej, jak również zespołem czy DJem — kiedy zaczną przygotowania do uroczystości, oraz jak ma wyglądać szczegółowy harmonogram wydarzenia. I chociaż oddzielnie wymienione sprawy wydają się drobnostkami, to jednak warto upewnić się, że wszystko będzie zrobione na czas, dzięki czemu oszczędzicie sobie niepotrzebnego stresu!

2. Odpowiednie zaopatrzenie
Przed tak doniosłą uroczystością warto przemyśleć nie tylko, co znajdzie się w torebce panny młodej, ale również, co warto zabrać ze sobą na ślub i wesele. Spakuj się przynajmniej dzień wcześniej, aby w dniu ślubu nie biegać po domu, szukając potrzebnych przedmiotów. Leki, które przyjmujesz oraz leki przeciwbólowe to MUST HAVE dla Panny Młodej. Dodatkowo nie należy zapomnieć o chusteczkach mokrych i chusteczkach higienicznych, niezbędnych kosmetykach potrzebnych w celu poprawienia makijażu i fryzury, buteleczce ulubionych perfum, plastrach opatrunkowych, zapasowych rajstopach oraz butach na zmianę.

3. Pieniądze dla usługodawców
Zazwyczaj w dniu ślubu trzeba zapłacić usługodawcom za wykonaną pracę — o ile nie ustaliliście Państwo innej daty. Pieniądze warto mieć przy sobie w odliczonych ilościach umieszczonych w podpisanych kopertach. Aby nie stresować nowożeńców, inicjatywę rozliczenia przejmują zazwyczaj świadkowie.

4. Nie zapominajcie o jedzeniu
Chociaż ślub jest niezwykle emocjonującym wydarzeniem, to jednak pod żadnym pozorem Państwo Młodzi nie powinni zapominać o spożywaniu posiłków oraz odpowiedniej ilości wody. Przed ceremonią warto przygotować sobie coś lekkostrawnego, jednakże sycącego. Z pewnością żadna Panna Młoda nie chciałaby zemdleć przed ołtarzem! Warto pamiętać, że śniadanie jest podstawą, natomiast odpowiednie ilości wodą zapewnią dobre samopoczucie oraz potrzebną jasność umysłu.

5. Dokumenty i obrączki
Dokumenty tożsamości oraz obrączki warto powierzyć zaufanej osobie, która na pewno o nich nie zapomni. Dokumenty tożsamości Młodej Pary oraz świadków są konieczne przy podpisywaniu aktu ślubu — zarówno cywilnego, jak i kościelnego.

Lista, która została przedstawiona powyżej to jedynie mała podpowiedź, która pomoże usprawnić przygotowania do ceremonii ślubu. Warto otaczać się ludźmi, którzy wesprą Państwa w przygotowaniach, sprawiając, że każdy element tego dnia będzie taki, jak to sobie zaplanowaliście.

Dodaj komentarz

Monika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Z pewnością to jest to, o czym warto pamiętać przed ślubem.

Natalia
Dodano:
0
0

Cenne porady dla młodej pary.

huberto
Dodano:
0
0

Najważniejsze przed ślubem jest to żeby obrączek nie zapomnieć :D


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Dziecko na pewno ucieszyłoby się z takiego Dnia dziecka.
Proste i szybkie danie na romantyczną kolację.
Idealny prezent dla chłopaka to według mnie jakaś fajna...
Bardzo fajne przesądy wigilijne, o niektórych nie miałem...