09.02.2024

Wszywka alkoholowa – czy ta metoda całkowicie odeszła już do lamusa?

Wszywka alkoholowa – czy ta metoda całkowicie odeszła już do lamusa?

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Anna Kowalczyk
Anna jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z rodzicielstwem i wychowaniem dzieci. Jej artykuły są pełne praktycznych porad dla rodziców, inspiracji oraz wskazówek dotyczących budowania zdrowych relacji rodzinnych.
Udostępnij

Wszywka alkoholowa święciła swoje triumfy kilkadziesiąt lat temu, jako metoda wymuszenia abstynencji u osób zmagających się z chorobą alkoholową. Obecnie tę formę wsparcia stosuje się niewspółmiernie rzadziej, co jednak nie oznacza, że jest ona całkowicie bezużyteczna. Odpowiednio zastosowana, wszywka alkoholowa okazuje się być dużą pomocą w walce z nałogiem alkoholowym. Co warto wiedzieć o implantacji wszywki i jej działaniu? Najważniejsze informacje o tej metodzie znajdziesz w poniższym artykule!


Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Na samym początku warto podkreślić informację, że wszywka alkoholowa nie jest niestety cudownym lekiem na uzależnienie od alkoholu. Jest to metoda awersyjna, która polega na wymuszenie abstynencji u chorego poprzez wykształcenie u niego lęku przed negatywnym skutkiem spożycia używki. Nieprzyjemne dolegliwości, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życie, wynikają z działania substancji aktywnej zawartej we wszywce, czyli esperalu.

Esperal hamuje aktywność dehydrogenazy alkoholowej – głównego enzymu uczestniczącego w metabolizmie etanolu. Rozkłada on aldehyd octowy, który jest metabolitem alkoholu o kilkukrotnie większej toksyczności. U osób posiadających wszywkę, po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, dochodzi do gwałtownego nagromadzenia aldehydu octowego w ustroju. Sytuacja ta powoduje wystąpienie szeregu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca i wzmożona potliwość;
  • nudności i wymioty;
  • zawroty głowy;
  • lęk i niepokój;
  • przyspieszone bicie serca.

W przypadku wypicia małej ilości alkoholu, wszywka pogarsza znacznie samopoczucie, co może przypominać objawy intensywnego kaca. Należy jednak wiedzieć, że wszelkie próby tzw. przepicia wszywki mogą zakończyć się poważnymi komplikacjami ze strony układu krążenia.

Title

Masz problem z alkoholem? Wezwij KacDoktora!

Szukasz profesjonalnej pomocy w walce z uzależnieniem od alkoholu? KacDoktor to firma oferująca wszywanie esperalu w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Wyróżnia ją indywidualne podejście do pacjenta i jego potrzeb. Z tego też powodu z usług KacDoktora można skorzystać zarówno w nowoczesnym gabinecie, jak i w zaciszu własnego domu. Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a doświadczony medyk przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres nawet w 45 minut.

W KacDoktorze możesz także skorzystać z odtrucia alkoholowego, które jest szczególnie polecane przez implantacją wszywki. Odpowiednio dobrane kroplówki dożylne umożliwiają nie tylko wypłukanie resztek alkoholu w organizmu, ale także uzupełnienie ważnych witamin i antyoksydantów, ułatwiających regenerację.

Walczysz z nałogiem? Wszywka alkoholowa wspomoże Twoje starania o abstynencję!

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Porady Rodzinne Czy inspiracja Wszywka alkoholowa – czy ta metoda całkowicie odeszła już do lamusa? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Wszywka alkoholowa – czy ta metoda całkowicie odeszła już do lamusa?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Wszywka alkoholowa – czy ta metoda całkowicie odeszła już do lamusa?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
ciekawe może i tak...
~Bruno Adamczyk
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności