Najlepsze Porady RozrywkaGdzie nurkować w Polsce?

Gdzie nurkować w Polsce?

Gdzie nurkować w Polsce? Nurek

Pasjonaci nurkowania przemierzają cały świat w poszukiwaniu najlepszych miejsc do podziwiania podwodnego świata. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że nasz kraj również posiada wiele rozbudowanych baz nurkowych i nie są to wcale mętne i brudne rzeki. W Polsce znajduje się wiele zbiorników, w których widoczność sięga nawet kilkunastu metrów, a bogata fauna i flora jest w stanie zaskoczyć i zachwycić każdego miłośnika podwodnego życia. Sprawdź, gdzie warto zanurkować.


Czy Polska jest odpowiednim miejscem do nurkowania?

Wbrew pozorom wiele polskich zbiorników nadaje się doskonale do tego, aby w nich nurkować. Sceptycy często są temu przeciwni, argumentując, że w wodach w naszym kraju panuje słaba widoczność, brakuje w nich raf i kolorowych rybek, a do tego jest niska temperatura. W rzeczywistości nurkowanie w Polsce również może dostarczyć prawdziwej frajdy.

Najlepsze miejsca do nurkowania w Polsce

Zalew Zakrzówek w Krakowie
Położony rzut beretem od centrum Krakowa Zakrzówek, to miejsce, które powstało w wyniku zalania dawnego kamieniołomu wapienia. Są to dwa zbiorniki o dość sporej powierzchni połączone przesmykiem. Miejsce słynie z pięknej, turkusowej wody, która przyciąga zarówno turystów, jak i miejscowych o każdej porze roku. Jest także doskonałym miejscem dla osób, które pragną zanurzyć się w podwodnych głębinach ze względu na doskonałą widoczność sięgającą aż 15 metrów. Zbiornik w najgłębszym miejscu posiada aż 35 metrów, jednak z powodu zalegającego siarkowodoru widoczność poniżej 20 metrów jest już bardzo zła. Pod wodą możemy podziwiać między innymi zatopione pojazdy, pomosty, a także drzewa, których nie wycięto przed zalaniem.

Morze Bałtyckie
Widoczność w Bałtyku nie należy co prawda do najlepszych. Na nurków czekają tam jednak wraki statków i samolotów, które były świadkami największych morskich tragedii. Wiele z nich pamięta okresy wojen światowych, a nawet średniowiecza. Najwięcej atrakcji można napotkać w okolicach Półwyspu Helskiego. Miejsce to polecane jest jednak już dla wprawionych nurków. Bałtyk jest morzem zimnym i dość niebezpiecznym. Wymaga sporych umiejętności oraz dużej ilości specjalistycznego sprzętu. Największe zagrożenie dla nurków stanowią pozrywane sieci rybackie, w które łatwo można się zaplątać.

Jezioro Hańcza
Największe z polskich jezior również oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji nurkom. W jeziorze żyje mnóstwo gatunków podwodnych stworzeń, które kryją się pomiędzy wysokimi, pionowymi ścianami przypominającymi wąwozy.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...