Najlepsze Porady RozrywkaJak być zabawnym? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak być zabawnym?

Jak być zabawnym? Jak być zabawnym?

Śmiech jest lekarstwem na wszystko. Potrafi przełamać lody na początku znajomości i pomaga zjednywać sobie ludzi. Poczucie humoru jest również jedną z najbardziej pożądanych cech u osób płci przeciwnej. Jeśli więc osoby w twoim otoczeniu maja zastrzeżenia co do twojego poczucia humoru , czas aby nauczyć się jak bawić innych żartami. 


Śmiech jest lekarstwem na wszystko. Potrafi przełamac lody na początku znajomości i pomaga zjednywać sobie ludzi. Poczucie humoru jest również jedną z najbardziej porządanych cech u osób płci przeciwnej. Jeśli więc osoby w twoium otoczeniu maja zastrzeżena co do twojego poczucia humoru , czas aby nauczyć się jak bawić innych żartami.

 

Rozluźnij się
Podstawową rzeczą jaką powinieneś zrobic, to rozluźnić się. Nikt nie czuje się dobrze w otoczeniu spietych osób, dlatego nie traktuj wszystkiego ze zbytnią powagą. Naucz się podchodzć do życia z przymrużeniem oka. W każdej sytuacji można znaleźć coś optymistycznego. Jeśli poczas wygłaszania prezentacji przy sali pełnej osób zapomnisz o czym chciałeś powiedzieć, zamiast przepraszać i palić się ze wstydu obróć sytuację w żart. Każdemu z nas przytrafiają się potknięcia i komoromitujące sytuacje. To, w jaki sposób odbierają je inni, zależy w dużej mierze od tego jak my sami je przyjmiemy. Pokazując, że potrafisz śmiać się z siebie ludzie będą uważać cię za osobę z dystansem i poczuciem humoru.

 

Bądź obyty
Aby móc żartować, musisz miec jakis punkt odniesienia. Warto więc orientować się aktalnych tematach i nowinkach ze świata, o których rozmawiają inni. Im więcej znasz ciekawostek, książek, filmów i seriali tym łatwiej będzie ci znaleźć żart adekwatny do sytuacji. Pamiętaj, że nic nie jednoczy tak jak wspólne zainteresowania, dlatego nawiązując do danego elementu pop kulturyt szybko znajdziesz temat do wspólnych rozmów z osobami z otoczenia. Codziennie staraj się więc poszerzać nowe horyzonty i zbierać wiadomości. Czasem nawet przypadkowe rzeczy, które pozostaną ci w pamięci będą mogły stabnowić tło dla opowiedzenia żartu.

 

Dopasuj swoje żarty do osobowości
Nie staraj się naśladować na siłę innych. Twoi przyjaciele i bliscy szybko zauważą twój brak szzczerości i to, że żarty nie pasują do twojego stylu. Możesz brać przykład z innych, jeżeli ich żarty odpowiadają twojemu temperamentowi i osobowości. Jeśli na co dzień jesteś cichą osobą, wzoruj się na żartach Jim'a Carreya niż postaci Berneya z serialu "Jak poznałem waszą matkę".
Popracuj także nad sposobem opowiadania żartów. Śmieszne historie to nie wszystko. Bardzo ważna jest twoja postawa, ton wypowiedzi, gestykulacja. Pewnie nie raz byłeś słyszałeś jak ktoś opowiadał słaby żart, a mimo wszystko się z niego śmiałeś. Pamiętaj, że przekaz powinien być również dopasowany do twojego poczucia humoru.

Jeśli mimo zastosowania się do wszystkich wskazówek nikt nie będzie się śmiał z twoich żartów, nie przejmuj się. Możesz sam zacząć się śmiać lub zignorować ten fakt. W żadnym wypadku nie obrażaj się i nie zniechęcaj się

Dodaj komentarz

Janina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobry humor to naturalny sposób, by być zabawnym.

Dr Oetker
Dodano:
0
0

Przychodzi baba do lekarza, a lekarz też baba


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Farbowanie włosów od lat wykonuję tylko w salonie fryzjerskim....
Pierwsza randka bardzo stresuje zawsze...
O tak, nadmiar alkoholu źle na nas wpływa. Sam alkohol jest...
Jak ma się przyczepę kempingową to można pojechać wszędzie