Najlepsze Porady RozrywkaJak ćwiczyć mięśnie kegla? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak ćwiczyć mięśnie kegla?

Jak ćwiczyć mięśnie kegla? © pixabay.com

Kobiety doskonale wiedzą, gdzie znajdują się mięśnie kegla. Występują one bowiem u nich na dnie macicy. Ich naprzemienne napisanie i rozluźnianie ma wiele zalet, ponieważ jak kazdy mięsień, również i kegla regularnie ćwiczony wzmacnia się i potrafi zapobiec wielu dolegliwością i pomóc kobiecie w utrzymaniu zdrowia. Jak je prawidłowo ćwiczyć?


Mięśnie kegla i ich rola

Mięśnie dna macicy zostały zwane mięśniamu kegla, ponieważ to właśnie doktor Kegel zalecił ich ćwiczenie, które jak się okazuje jest bardzo ważne dla kobiety. Mocne mięśnie kegla pomagają bowiem w porodzie oraz dojściu do siebie po jego przebyciu. Poza tym wzmacniają one doznanania seksualne obojga partnerów. Zapobiegają również chorobom związanym z pęcherzem czy jego wypadaniu. Warto więc wykonywać ich proste ćwiczenia nawet kilka razy w ciągu dnia. Jak jednak ćwiczyć mięśnie tak głęboko osadzone? Doskonale poczujesz je podczas oddawania moczu. Kiedy wstrzymasz nagle jego strumień, wówczas własnie mięśnie kegla zadziałają. Nie zaleca się jednak ćwiczenia ich podczas sikania, bo może to wywołać infekcje poprzez nieprawidłowe oddanie moczu.

Początki ćwiczeń

Najpierw ćwicząć mięśnie kegla rób to na leżąco lub w lekkim rozkroku. Staraj się nie napinać brzucha ani nie wstrzymywać oddechu. Napnij mięśnie jak podczas wstrzymywania moczu i przytrzymaj. Na początku niech to będzie 5 sekund. Powoli puść uścisk i powtórz ćwiczenie kilka razy. Takie serie wykonuj trzy razy dziennie. Z czasem nauczysz się coraz lepiej kontrolować mięśnie dna macicy.

Dla zaawansowanych

Codzienne ćwiczenia mieśni kegla sprawią, że będziesz mogła je wykonywać nie tylko w domu, ale też jadąc samochodem, siedząc w pracy czy też stojąc w kolejce w sklepie. Może się to wydawać krępujące, ale wcale nie widać z boku, że ćwiczysz a przy tym pożytecznie wykorzystujesz czas dbając o swoje zdrowie. Wykonuj coraz dłuższe serie kilka razy dziennie. Zaciskaj mocno mięśnie kegla oraz puszczaj szybko po 10 sekundach. Niebawem na pewno zobaczysz różnicę, jak mocno je odczuwasz. W przyszłości będzie to dla Ciebie bardzo pomocne. 

Dodaj komentarz

Natalia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Warto dbac o swoje zdrowie


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Moja renowacja doniczki polegała na tym, że pomalowałam ją...
Ja zawsze robiłem to tak, że kartka a4 na pół wzdłuż dłuższego...
Robiłam takie DIY bransoletki jako dziecko. Fajne wspomnienia.
Sposób dla początkujących ale działa polecam gorąco