Najlepsze Porady RozrywkaJak ćwiczyć refleks? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak ćwiczyć refleks?

Jak ćwiczyć refleks? © pixabay.com

Refleks można i powinno się ćwiczyć. Nie tylko sprawia on, że jesteśmy o wiele sprawniejsi na co dzień, ale również jest potrzebny na przykład w sportach. Jeśli więc planujesz karierę tenisisty, koszykarza czy bramkarza, Twój refleks musi być znakomity. Ale jakie ćwiczenia pomogą go wyrobić?


Sport najlepszy na refleks

Jest wiele ćwiczeń, które przydają się w usprawnianiu refleksu. Wiele z nich to zajęcia typowo sportowe np.: rzucanie i łapanie piłki, tenis ziemny i stołowy. Każda tego typu aktywność sportowa z pewnością zaowocuje w przyszłości sprawnym refleksem. Dobrym sposobem ćwiczenia refleksu są też gry zręcznościowe.

Proste ćwiczenie z linijką

Jednym z prostych do wykonania ćwiczeń na refleks, które wykonać można np.: w domu, jest ćwiczenie z linijką. Jedna osoba przytrzymuje linijkę na samej górze, poprzez dociśnięcie jej do ściany. Linijka musi być ustawiona pionowo, początkiem skali do dołu. Osoba, która będzie ćwiczyć refleks przyciska linijkę na dole. Osoba, która przytrzymuje przedmiot na górze, w dowolnym momencie odrywa palec, w ten sposób ją upuszczając. Osoba ćwicząca refleks musi jak najszybciej zareagować i przycisnąć linijkę do ściany, aby ta nie upadła. To niepozorne ćwiczenie z pewnością poprawi twój refleks.

 

Systematycznośc to podstawa

Każde ćwiczenie na refleks trzeba oczywiście wykonywać systematycznie, dzięki temu efekty widoczne będą znacznie szybciej. I nie należy ich przestawać wykonywać, kiedy tylko zobaczymy efekty. Zawsze może być lepiej. A coraz lepszy refleks może przyczynić się do naszych sukcesów, jak i usprawnić nas w działaniu na co dzień. Pomyśl tylko, że mając dobry refleks złapiesz kubek zanim się rozbije, czy szybciej poradzisz sobie z wieloma innymi czynnościami. 

Dodaj komentarz

Adrianna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
5
6

Spróbuję wykonać to ćwiczenie z linijką

Monika
Dodano:
1
10

Wypróbuje czniania aby poprawić refleks


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Najlepszym wyborem będzie róża albo tulipan według mnie...
Z owoców jeszcze nigdy nie wróżyłam.
Relaks zawsze poprawia moją pamięć. Pozwala się wyciszyć i...
Nauka języka angielskiego najłatwiejsza dla mnie była poprzez...