Najlepsze Porady RozrywkaJak farbować włosy? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak farbować włosy?

Jak farbować włosy? © pixabay.com

Na farbowanie włosów decydują się najczęściej kobiety, jednak nie stronią od niego i mężczyźni. Dawniej koloryzacji poddawano głównie włosy siwe, by ukryć te pierwsze oznaki starzenia. Obecnie natomiast włosy farbuje wiele osób, którym po prostu się ich kolor nie podoba albo chcą dokonać pewnych zmian w wyglądzie. Jak jednak należy farbować włosy?


Farbowanie u fryzjera

Na pierwsze farbowanie warto wybrać się do fryzjera. Pomoze nam on wybrać odpowiedni kolor włosów oraz doradzi, jak je później pielegnować. Nie ma co ukrywać, że koloryzacja niszczy włosy, jednak kiedy o nie zadbamy, uda nam się złagodzić ten proces. Pomoże na pewno używanie specjalnych kosmetyków do włosów farbowanych oraz wybieranie wysokiej jakości farb. Fryzjer może także zmienić kolor, który wyszedł nam na głowie, jeśli jednak nam się on nie podoba. Wówczas nie będziemy musieli się z nim męczyć na co dzień. Na początek zaleca się wybieranie kolorów podobnych do naszego, by efekt nas nie zaszokował od razu. Stopniowo można zaś włosy przyciemniać lub rozjaśniać, weług gustu. 

Domowa koloryzacja

Jeśli nie chcemy lub nie mamy środków na to, by farbować się u fryzjera, spróbujmy to zrobić w domu. To może być świetny pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Pomogą nam oni pierwszy raz zafarbować włosy i zrobią to na pewno dokładniej niż my sami przezd lustrem. Farbowanie jest jednak kwestią wprawy. Kiedy zaczną nam wychodzić odrosty, z pewnością sami zdecydujemy się na ten krok. Nowoczesne farby mają postać pianek czy kremów, które mozna nakładać na włosy dłonią i rozprowadzać jak odżywkę. Pamiętajmy jednak, by równomiernie rozłożyć farbę. Pomoże w tym specjalny grzebyczek. Przeczesz nim włosy dla lepszego efektu na koniec. Jeśli zaś farbujesz odrosty, najpierw na nie należy nałożyć farbę i przytrzymać 15-20 minut. Potem zaś nakładamy resztę farby na całość i przeczesujemy. Przed farbowaniem warto także przeczytać instrucję dodaną do farby. To ona nam najlepiej wytłumaczy jak postępować podczas farbowania włosów. 

Dodaj komentarz

Magdalena
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Farbowanie włosów od lat wykonuję tylko w salonie fryzjerskim. Raz w życiu spróbowałam pomalować swoje włosy i źle mi to wyszło.

Zofia
Dodano:
0
0

Najtaniej jest kupić farbę do włosów i zrobić to samemu w domu+


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Najlepszym chcę naprawdę być jak nigdy dotąd nikt
Super triki na zaimponowanie znajomym
Czekam z niecierpliwością na datę premiery, na serii wiedźmin...
Farbowanie włosów od lat wykonuję tylko w salonie fryzjerskim....