Najlepsze Porady RozrywkaJak fotografować? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak fotografować?

Jak fotografować? © pixabay.com

Masz w domu aparat, jednak nie wiesz jak z niego prawidłowo korzystać? Obwiniasz go za wykonywanie kiepskich zdjęć? A może od dawna chcesz się zająć fotografią, ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy Ci jak fotografować.


Jaki aparat jest najlepszy?

Aparat jest istotnym narzedziem, bez którego zdjęcia się nie da zrobić. Jednak pamiętaj, że to od umiejetności wiele zależy. Jeśli nie jest on więc w jakiś sposób uszkodzony i nie utrudnia wykonywania fotografii, na razie nie wymieniaj go na profesjonalną lustrzankę. Zacznij naukę na takim sprzęcie, jaki masz. Po prostu dobrze go poznaj, próbuj wykonywać zdjęcia w kazdym trybie, przy zmianie wielu opcji. Eksperymentuj ze światłem oraz otoczeniem. Sam zobaczysz wówczas, jak zrobić dobre zdjęcie posiadanym aparatem. 

Zasada mocnych linii

Kiedy wiadomo, że zdjęcie jest dobrze wykonane? Wystarczy na nie spojrzeć. Wyobraź sobie, ze rysujesz na nim planszę jak do gry w kółko i krzyżyk. W miejscu przecięcia linii powinny się znaleźć główne punkty Twojego zdjęcia czyli np.: osoby, zabytki, rośliny, budynki, mosty i inne. To bardzo prosta zasada, a pozwala uczyć się kompozycji na zdjęciach. Wówczas żaden ważny element nie zostanie ucięty ani pominięty. Na początku będzie Ci trudno tak robić zdjęcie, by mocne linie obejmowały to, co ważne. Jednak z czasem przestaniesz o tym mysleć i będzie Ci to przychodziło naturalnie. Oczywiście musisz dbać też o to, by zdjęcia posiadały odpowiednią ostrość oraz były proste. Kiedy już to wszystko opanujesz, zaczniesz robić świetne zdjęcia i bawić się fotografią.

Dodaj komentarz

Dawid
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Przymierzam się, aby zakupić aparat. Fotografowanie sprawia mi przyjemność.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Zgodzę się z Panem Aleksandrem
Przychodzi baba do lekarza, a lekarz też baba
A gdzie wróżenie z fusów