Najlepsze Porady RozrywkaJak grać w pokera?

Jak grać w pokera?

Jak grać w pokera? © pixabay.com

Gra w karty zapewnia rozrywkę nawet dla kilku osób. Najpierw jednak trzeba poznać jej reguły. Jedną z najpopularniejszych gier karcianych jest poker. To nieco skomplikowana gra, ponieważ trzeba zapamiętać w niej układy kart, jednak rozwija ona logiczne myślenie, uczy planowania taktyki, a nawet sztuki manipulacji. W pokerze można bowiem blefować i wprowadzać innych graczy w błąd. Jakie są jej dokładne reguły?


Żetony, pieniądze, zapałki, słodycze...

Na samym poczatku ustal, o co będziecie grać. Nie jest to konieczne, ale działa mobilizująco i wzmaga rywalizację. Nie zapominajmy, że poker jest grą hazardową. W kasynach gra się w niego na żetony, które później można wymienić na pieniądze. Wiele osób spotyka się także w swoich domach czy barach, aby zagrać w pokera na pieniądze. Nie są to zawsze duże stawki, ale z pewnością wygrana pieniężna cieszy najbardziej. 

Układy kart w pokerze

W pokerze jest 10 układów kart. Jednak najlepiej poznać te najpopularniejsze i zarazem najwyższe, bo to one dają nam wygraną. Na szczycie listy jest poker królewski. Składa się on z adsa, króla, damy, waleta i dziesiątki w tym samym kolorze. Jest on najtrudniejszy do zebrania. Inne popularne układy to poker (pięć kolejnych kart w tym samym kolorze), strit (pięć kolejnych kart bez względu na kolor), kareta (cztery karty o tej samej wartości np.: cztery dziesiątki), full (trzy karty jednej wartości i dwie innej np.: trzy króle i dwa walety) albo kolor (pięć kart tego samego koloru). Inne układy niższej wartości to trójka, dwie pary, para lub wysoka karta.

Zasady gry

Rozdajemy karty zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Każdy gracz dostaje po pięć kart odwróconych wartością w dół, by nikt ich nie widział. Reszta kart zostaje na stole na stercie. Teraz wszyscy patrzą w swoje karty biorąc je w dłoń. Szacują oni, na ile mogą się przydać i jaki układ można z nich stworzyć. Pierwszy ruch należy do osoby po lewej stronie rozdającego. Otwiera ona zakład. Kolejne osoby dorzucają się do puli. Oczywiście mogą również spasować mając słabe karty. Poza tym gracz z mocnymi kartami może sprawdzić do razu karty przeciwników. Jeśli nie mają nic mocniejszego, wygrywa. Kiedy żaden gracz nie skompletuje układu, liczone są na koniec wartości kart. As ma najwyższą wartość, bo aż 11, a najniższą 2, czyli odpowiednio 2 punkty. Podczas gry można wymienić trzy karty na inne ze sterty, jednak nie mogą tego zrobić wszyscy gracze na raz. W pokerze liczy się również blef. Cały czas możemy podbijać stawkę. Tym samym nikt nie będzie wiedział czy mamy wysokie karty i chcemy wygrać czy tylko blefujemy. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
Dzięki za świetny poradnik. Mam 6-letniego psa i od...