Najlepsze Porady RozrywkaJak interpretować obraz? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak interpretować obraz?

Jak interpretować obraz? © Flickr

Obrazy zdobią wnętrza oraz wypełniają galerie sztuki. Wielu zdolnych malarzy tworzyło i tworzy dzieła, które wymagaja interpretacji. Pojawiają się w nich motywy i symbole, których rozumienie jest niezbędne do prawidłowego odczytania znaczenia obrazu. Obecnie króluje trend minimalistyczny, jednak i w takich dziełach można się dopatrzeć ukrytego przesłania. Jak je jednak poznać?


Poczytaj o autorze i czasie powstania

Każdy obraz powstał z jakiegoś powodu, jesli go poznasz, łatwiej będzie Ci okryć jego znaczenie. Autorzy dzieł malarskich zazwyczaj tworzą w jednym stylu lub pokrewnych stylach, które czymś się charakteryzują. O nim też możesz znaleźć informacje. Poszukaj jego cech w obrazie, porównaj go z innymi. Sprawdź, kiedy powstał obraz, co to była za data dla danego miasta, państwa lub dla świata. Dowiesz się, co mogło natchnąć autora do jego namalowania. Z pewnością pomoże Ci to w zinterpretowaniu jego dzieła. 

Baw się interpretując

Interpretacja obrazów jest tym lepsza, im częsciej ją wykonujemy. Jeśli masz z nią trudności, postaraj się interpretować na przykład jeden obraz tygodniowo. Idź go galerii sztuki i wybierz ten, który Ci się spodoba. Znajdź o nim informacje oraz spróbuj odgadnąć jego znaczenie. Będzie Ci coraz łatwiej to przychodzić. Potem możesz poszukać interpretacji w internecie. Sprawdź czy miałeś rację i które z symboli udało Ci się odczytać. Poza tym tak naprawdę każdy może inaczej interpretować dzieła malarskie. To zależy od naszego postrzegania świata, wyobraźni i kreatywności. Twoja interpretacja również może być trafna. Nigdy tak do końca nie wiemy, co autor miał na myśli. 

Dodaj komentarz

Patrycja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Style w sztuce strasznie mi się mylą...

Franek
Dodano:
0
0

Może się to przydać na maturę z języka polskiego


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Kocham mój catering, jest taki wygodny i pyszny
Mam kolesia, jeszcze z podstawówki. Kiedy on zagwizdał, to...
Uwielbiam takie cudeńka dla dzieci!
Warto wiedzieć jak na całym świecie obchodzone jest święto...