Najlepsze Porady RozrywkaJak jeździć na rowerze żeby schudnąć?
ocena (/0):

Jak jeździć na rowerze żeby schudnąć?

Jak jeździć na rowerze żeby schudnąć? © pixabay.com

Każda aktywność fizyczna przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Podczas niej zyskujemy dobre samopoczucie, jesteśmy w dobrej kondycji fizycznej, dotleniamy się lepiej oraz dbamy o sylwetkę. Najlepsze sporty to te wykonywane na świeżym powietrzu np.: jazda na rowerze. Może nam ona pomóc również w zrzuceniu zbędnych kilogramów.


Jazda na rowerze do pracy

Nie musisz od razu wykonywać długich tras ani się przemęczać na rowerze. Nie masz daleko do pracy? Zacznij do niej dojeżdżać na rowerze. Nie dość, że jest to ekonomiczne, to w dodatku przysłuży zdrowiu. Zagranicą jazda na rowerze do pracy jest bardzo modna. Nawet urzędnicy i wysoko postawieni biznesmeni wsiadają z teczką na rower. Nie wstydź się tego. Pokażesz innym, że dbasz o swoje ciało. Systematyczna jazda przyniesie zaś upragnione efekty.

Zamontuj pulsometr

Jednym z najlepszych rozwiązań kiedy chcemy, by jazda na rowerze pomogła nam schudnąć, jest zakupienie pulsometru, dzięki któremu będziemy mogli regulować tryb naszej jazdy odnośnie tego, ile kalorii chcielibyśmy spalić. Oczywistym faktem jest także ten, że sama jazda na rowerze nam nic nie da, jeżeli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych. Dobrze jest unikać wszelakiego rodzaju fast foodów, które mają negatywny wpływ na naszą wagę oraz całokształt wyglądu. Po jeździe na rowerze nie wolno "zajeść" spalonych kalorii, gdyż całe nasze wysiłki pójdą na marne. Nie traktuj jazdy na rowerze jako przyzwolenia na zjedzenie po powrocie do domu ciastka czy chipsów. Popatrz ile mają one kalorii a ile Ty musisz przejechać by je spalić. Czasami nawet jedno ciastko wymaga dwóch godzin treningu na rowerze! Kiedy zmienisz nawyki i zaczniesz regularnie uprawiać sport, na pewno będziesz zadowolony z efektów.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz


Najciekawsze

Podobne