Najlepsze Porady RozrywkaJak kupić samochód? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak kupić samochód?

Jak kupić samochód? © pixabay.com

Zakup samochodu przyprawia niektórych o zawroty głowy. Myśląc o kupnie samochodu od razu zastanawiamy się, czy auto będzie nam długo służyło, czy nie kupimy jakiegoś grata, czy zaraz sie nie zepsuje. Kupno samochodu to swego rodzaju loteria, bo w dzisiejszych czasach często spotyka się auta powypadkowe sprzedawane jako bezkolizyjne. Bardzo łatwo można się naciąć na oszustów, którzy chcąc sprzedać samochód reperują go tylko do takiego stanu, aby można było nim odjechać.

 


Ważne zasady podczas kupowania samochodu

Na początku zastanówmy się, jakiej marki chcemy samochód. Skupmy się na szukaniu konkretnego modelu auta. Następnie zwróćmy uwagę na lokalizację. Dobrze jest, gdy samochód znajduje się w odległości około 50 km od naszego miejsca zamieszkania. Pozwoli nam to na szybką weryfikację pojazdu. Nie zapomnijmy sprawdzić przebiegu. Warto również, gdy używany samochód jest bezwypadkowy. Podczas oglądania pojazdu, wybierzmy się na jazdę próbną. Możemy wtedy zobaczyć wiele niedoskonałości, jakie nie są widoczne gołym okiem. Sprawdźmy również, czy auto nie rdzewieje, a sprzedający nie chce tego zatuszować, zamalowaniem niektórych części. Warto również zabrać ze sobą osobę bardziej doświadczoną od nas, która z łatwością zobaczy, czy auto jest warte swojej ceny. Nie bójmy się również negocjować ceny. Bardzo często zdarza się, że są one zbyt wygórowane i bez problemu uda nam się ją obniżyć.

Dodaj komentarz

Bernadka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Moje kupowanie auta wyglądało tak, że na oględziny zabrałam swojego mechanika, który doradził mi w wyborze samochodu.

Karol
Dodano:
0
0

Istnieje parę aplikacji w których istnieje możliwość sprawdzenia historii pojazdu. Jeśli mamy zaprzyjaźnionego mechanika zabierzmy go ze sobą, zwróci on większą uwagę na detale, których my nie dostrzeżemy.

Andrzej
Dodano:
0
0

Zakup samochodu nie należy do najprostszych rzeczy


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Robiłam takie DIY bransoletki jako dziecko. Fajne wspomnienia.
Na pewno w nocy z jakimś dobrym aparatem
Mój ulubiony pomysł to ciasteczka z wróżba bo jeszcze można...
Przydatne porady, ale można też otworzyć wino wkrętem i...