Najlepsze Porady RozrywkaJak narysować drzewo? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak narysować drzewo?

Jak narysować drzewo? @unsplash

Drzewo jest stosunkowo łatwym obiektem do narysowania, ma zazwyczaj nieregularny kształt więc nie musimy tak bardzo przejmować się jego szczegółami. Drzewo tak jak i każdą inną rzecz można rysować ze zdjęcia, ale znacznie ciekawsze i dużo przyjemniejsze może być szkicowanie w plenerze. Wyjście na zewnątrz pozwoli nam zdecydować się na jeden z wielu okazów i wybrać dogodną lokalizację, kąt i odległość od naszego "modela".

Do narysowania drzewa potrzebne nam będą podstawowe przybory takie jak - biały karton, ołówek lub węgiel i gumka, warto zabrać też twardą podkładkę, która ułatwi nam rysowanie w plenerze.


Od czego zacząć?

Od czego zacząć?@unsplash

Gdy już wybierzemy odpowiedni obiekt, znajdźmy wygodne miejsce do rysowania. Należy pamiętać, że proces rysowania może nam zając dłuższą chwilę, dlatego ważne jest aby przyjąć stabilną pozycję w której dłużej wytrzymamy. Oprócz tego, że będziemy czuć się komfortowo, przyniesie to również korzyści dla naszego rysunku - gdybyśmy musieli często zmieniać pozycję, zmienialibyśmy również perspektywę co uniemożliwiło by nam stworzenie prawidłowego szkicu. 
Gdy już znajdziemy odpowiedni obiekt i miejsce przystępujemy do szkicowania. Miękkim ołówkiem delikatnie zaznaczamy kształt drzewa zaczynając od pnia, dla ułatwienia możemy podzielić go na osobne bryły które następnie połączymy wymazując niepotrzebne linie. Następnie możemy przejść do liści - nieregularną linią zaznaczamy zarys korony oraz bardziej charakterystyczne fragmenty - np wystające gałęzie.

Ostatnie poprawki

Ostatnie poprawki@unsplash

Gdy już mamy wstępny szkic możemy przejść do dopracowywania naszego dzieła. Przyglądnijmy się dobrze naszemu drzewu i zobaczmy z której strony pada na nie światło. Cienie na pniu i liściach zaznaczmy mocniejszymi liniami (można do tego również użyć węgla), z kolei miejsca bardziej oświetlone pozostawmy niezarysowane. Warto również zaznaczyć otoczenie: podłoże i tło. Jeśli obok naszego obiektu znajdują się też inne drzewa rysujemy je delikatniejszymi liniami - im bardziej są one oddalone tym bardziej niedbale możemy je zaznaczyć. Trzeba pamiętać aby nie przesadzić z ilością i linii - dobrze byłoby gdyby biegły w jedną stronę. Starajmy się również nie rozmazywać ołówka czy węgla bo może to obniżyć estetykę naszego rysunku.

Dodaj komentarz

Iga
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Rysowanie drzewa zawsze mi nie wychodziło. Spróbuje postępowac według tych poleceń.

Kasia
Dodano:
0
0

Teraz już wiem jak narysować ładne drzewko


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Oglądałam "kochana mamusia nie żyje" i oceniam ten film 10 na...
Chciałabym przeżyć kiedyś Wielkanoc w Irlandii i uczestniczyć...
Nie wiedziałam jak się ubrać do teatru, a właśnie się tam...
Spędzanie wolnego czasu w gronie znajomych pozwoli zbliżyć się...