Najlepsze Porady RozrywkaJak wykonać gwiazdy z papieru?

Jak wykonać gwiazdy z papieru?

Jak wykonać gwiazdy z papieru? Gwiazdy z papieru DIY

Chociaż wiele osób uważa, że wczesne przystrajanie miast i mieszkań w ozdoby świąteczne jest godne potępienia, tak drugie tyle uwielbia patrzeć na wszelkie łańcuchy, światełka i inne ozdoby. Wprowadzają one do wnętrza niepowtarzalny nastrój, czynią je przytulniejszym i po prostu milszym dla oka. Z takiego zamiłowania do dekoracji korzystają sklepy, które proponują coraz ładniejsze rzeczy... w coraz wyższych cenach. Jak nadać swojemu mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru, a przy tym nie zbankrutować? Wykonać ozdoby samemu! Poniżej przedstawiamy sposób na wykonanie jednej z nich - ślicznych gwiazd z papieru.


Co należy przygotować?

 • kwadratowe karteczki, może to być papier do origami lub ten do cardmakingu
 • ołówek
 • nożyczki
 • klej
 • wstążkę lub sznurek do zawieszenia


Sposób przygotowania

 1. W przygotowanym papierze prawą stroną będzie strona z drukiem, natomiast lewą - ta gładka. Na początek kartkę, trzymając ją prawą stroną do góry, należy zgiąć na pół, a potem jeszcze raz na pół. W ten sposób zgięcia podzielą ją na cztery równe części. Teraz trzeba ją rozłożyć i obrócić drukiem do blatu.
 2. Następnie kartkę należy zgiąć po skosie tak, że dwa przeciwległe rogi się spotkają, a oczom ukaże się trójkąt z nadrukiem. Czynność powtórzyć także po drugim skosie.
 3. Kartkę trzeba rozłożyć i wygiąć przekątne zgięcia do zewnątrz, natomiast pozostałe do wewnątrz.
 4. Całość należy obrócić teraz na lewą stronę i mniej więcej w połowie, bliżej środka pierwszych, równoległych do krawędzi kartki zgięć zaznaczyć ołówkiem punkty - w sumie ma ich być cztery. Po tym, papier należy naciąć właśnie po tych liniach, do tylko do zaznaczonego miejsca.
 5. Otrzymane skrzydełka należy zagiąć do środka, aż utworzy się kształt gwiazdy. Teraz na jedno skrzydełko każdego ramienia należy nałożyć klej i nałożyć na niego drugie skrzydełko. By dobrze złapał, dobrze jest ją docisnąć. W ten sposób otrzymuje się połówkę gwiazdy.
 6. W ten sam sposób należy wykonać drugą połówkę gwiazdy.
 7. Na wewnętrzną część jednej z gwiazd, naokoło wklęsłego miejsca, należy nałożyć klej, a następnie przyłożyć do niego drugą gwiazdkę tak, by wypukłe części oby były na zewnątrz, a ramiona na przemian.
 8. W ten sposób otrzymuje się gwiazdę! Teraz zostawić ją do wyschnięcia, przymocować do niej sznurek lub tasiemkę i zawiesić.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Zgodzę się z Panem Aleksandrem
Ale fajne memuchy o pączkach aż zgłodniałem
Dla mnie nie ważne jak ale z kim spędzamy wieczór panieński.
Moja renowacja doniczki polegała na tym, że pomalowałam ją...