Najlepsze Porady RozrywkaJak zrobić nadruk na koszulce?
ocena (/0):

Jak zrobić nadruk na koszulce?

Jak zrobić nadruk na koszulce? © unsplash

Chcesz być oryginalny i wyróżniać się z tłumu? Może warto zrobić coś samemu - np. zaprojektować własną koszulkę z nadrukiem? Taki gadżet to również świetny pomysł na prezent - jedyny i niepowtarzalny, stworzony z myślą o obdarowanej osobie. Istnieje kilka sposobów na stworzenie ubrania z nadrukiem - przedstawiamy niektóre z nich.


Własny nadruk

Możesz samemu stworzyć oryginalny nadruk wykorzystując do tego celu specjalny papier do prasowanek - papier taki możesz nabyć w sklepie z artykułami papierniczymi lub biurowymi, albo poprzez internet. Oprócz tego będziesz potrzebować także drukarki, nożyczek i żelazka. Stworzony przez siebie projekt musisz dopasować do formatu kartki na której będziesz go drukować, a także do obszaru materiału na który go naniesiesz. Możesz wykonać próbny wydruk na zwykłej kartce papieru. Następnie zwracając uwagę na to aby wydruk znalazł się na odpowiedniej stronie - wydrukuj grafikę. Potem wytnij wydruk pozostawiając trochę marginesu, przyłóż w odpowiednie miejsce i przeprasuj papier na desce. Później oddziel papier zabezpieczający, przyłóż do materiału i jeszcze raz przeprasuj nakładając na wierzch pergamin. Pamiętaj aby podczas następnego prasowania odwracać zadrukowany materiał na lewą stronę - wtedy nie stopisz Twojego obrazka.

Szablon

Ciekawym pomysłem może być również wykorzystanie szablonu. Za pomocą farb do ubrań można w ten sposób uzyskać ciekawy efekt. Szablon możesz zaprojektować w programie graficznym, wydrukować i przerysować na sztywny papier (warto wykorzystać np. kredowy aby nie przemókł zbyt szybko). Dobrze jeśli Twój obrazek nie będzie zbyt skomplikowany - wtedy łatwiej będzie Ci go wyciąć, a następnie namalować. Wycięty szablon przyłóż do materiału pamiętając aby pod spód podłożyć karton (farba może przebijać). Następnie nałóż farbę za pomocą pędzla lub gąbki. Po wyschnięciu przeprasuj na lewej stronie materiał pamiętając aby wyłączyć funkcję pary. I to wszystko! Twoja oryginalna koszulka gotowa! :)

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne