Najlepsze Porady RozrywkaJakie są korzyści niepicia alkoholu? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jakie są korzyści niepicia alkoholu?

Jakie są korzyści niepicia alkoholu? Alkohol

Dla wielu osób picie alkoholu jest nieodłącznym życia — zarówno tego codziennego w towarzystwie rodziny, jak i życia towarzyskiego. Spotkanie z przyjaciółmi bez piwa, a może randka bez lampki wina? Oczywiście wszystko jest dla ludzi, tak samo alkohol, jednakże pity w umiarkowanych ilościach i z rozsądkiem. Sierpień jest miesiącem trzeźwości, dlatego warto spróbować przestać korzystać z używek, które w nadmiernych ilościach mogą doprowadzić do wyniszczenia organizmu. Jakie korzyści będziemy czerpać z nie picia alkoholu? Wszystkie dowiesz się z poniższego tekstu!


  • Ogólne zdrowie — brak alkoholu w organizmie przyczyni się do ogólnej poprawy zdrowia. Zauważysz u siebie większą energię do codziennych aktywności oraz będziesz mniej narzekać na bóle głowy, a także bóle brzucha, które mogły być spowodowane zbyt częstym spożywaniem alkoholu.

 

  • Zdrowie psychiczne — alkohol wbrew pozorom nie zabija smutków, lecz pogłębia depresję oraz lęki. Co więcej, osoby, które nie spożywają tego trunku, zauważają u siebie znaczną poprawę samooceny, a także ogólnego nastroju, czyli samopoczucia.

 

  • Lepszy sen — niepijący śpią lepiej, mocniej i dłużej. Zaprzestanie picia alkoholu pozwoli Ci na przespanie ciągiem całej nocy, dzięki czemu z rana będzie znacznie bardziej wypoczęty.

 

  • Stosunki międzyludzkie — osoby, które nie piją alkoholu mogą polepszyć swoje stosunki z otoczeniem, ponieważ abstynenci są uważani za bardziej empatycznych i skupionych na drugim człowieku.

 

  • Oszczędności — alkohol pod każdą postacią jest trunkiem niezwykle drogim. Regularne picie alkoholu związane jest ze sporym wydatkiem budżetowym, a zrezygnowanie z niego może pozwolić zaoszczędzić trochę pieniędzy na wymarzoną podróż lub inne wydatki.

 

  • Mniej alkoholu, więcej czasu — picie alkoholu może negatywnie odbijać się na naszym organizmie, szczególnie jego nadmierne spożywanie, najczęściej skutkuje kacem lub niestrawnościami. Czas, który zazwyczaj przeznaczasz do leczenia kaca, możesz spożytkować w lepszy sposób, np. na rozwijanie swojego hobby.

 

  • Będziesz mniej żałować — abstynenci zauważają, że alkohol, zamiast polepszać problemy osobiste, zazwyczaj je pogarsza. Kolejną kwestią jest sprawa, że niepijący alkoholu nie robią pod wpływem upojenia alkoholowego rzeczy, których mogliby później żałować. Pod wpływem alkoholu często są podejmowane nieprzemyślane decyzje, które później rzutują na nasze zdrowie lub psychikę.

Dodaj komentarz

Wiola
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Korzyści jest naprawdę wiele.

Patrycja.-
Dodano:
0
0

I to są właśnie kluczowe powody dlaczego nie warto pić alkoholu.

Ania
Dodano:
0
0

O tak, nadmiar alkoholu źle na nas wpływa. Sam alkohol jest też drogi, więc byłaby to dla nas oszczędność.

Bogdan
Dodano:
0
0

Ja nie pije alkoholu od kliku lat, jest to strata pieniędzy a przede wszystkim zdrowia.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Korzyści jest naprawdę wiele.
Lepiej nurkować w jakichś ciepłych krajach gdzie woda jest...
U nas firmie co trzy miesiące jest taka impreza firmowa, żeby...
Chciałabym przeżyć kiedyś Wielkanoc w Irlandii i uczestniczyć...