Najlepsze Porady RozrywkaJakie są wróżby andrzejkowe?
ocena (/2):

Jakie są wróżby andrzejkowe?

Jakie są wróżby andrzejkowe? @unsplash

Już nasi dziatkowie w wigilię wspomnienia św. Andrzeja czyli w noc z 29 na 30 listopada przepowiadali swoją miłosną przyszłość. Lanie wosku, obieranie jabłek czy inne wróżby miały odpowiedzieć na pytanie kiedy poznam kogoś wyjątkowego i wyjdę za mąż? Dziś te praktyki traktujemy z przymrużeniem oka, ale wciąż świetnie spędzamy przy nich czas. Przedstawiamy Wam kilka najpopularniejszych andrzejkowych wróżb - miłej zabawy! 


1. Lanie wosku@unsplash

To jedna z najsłynniejszych andrzejkowych wróżb. Kształt wosku wylanego na wodę miał odpowiedzieć na pytanie o wygląd, zawód czy kraj pochodzenia przyszłego małżonka. Aby wróżba była skuteczniejsza należało lać wosk przez klucz.

2. Przestawianie butów@unsplash

Dziewczyny zdejmują but z lewej nogi i ustawiają jeden przed drugim. Ustawianie należy zacząć od najdalszego punktu pokoju i przestawiać buty aż jeden z nich dotknie drzwi. Właścicielka tego buta jako pierwsza wyjdzie za mąż.

3. Obieranie jabłka@unsplash

Każdy z uczestników obiera jabłko starając się aby obierki były jak najdłuższe - to wróży szczęście w miłości i długie życie. Następnie obierki rzucamy za siebie - kształt przez nie utworzony symbolizuję pierwszą literę imienia przyszłego męża lub przyszłej żony

4. Wróżenie z igieł i liści. @unsplash

Igły, najlepiej sosnowe, oznaczają mężczyzn, a dowolnie wybrane listki kobiety. Wszyscy uczestnicy rzucają je na wodę i obserwują czyje listki i igły się zetkną - wróży to tym osobom wspólną przyszłość.

5. Wróżenie z plam.@unsplash

Na białą kartkę papieru dajemy kilka kropel barwiącej substancji i składamy na pół. Kształty utworzone z tych plam możemy dowolnie interpretować.

6. Rzucanie kartkami@unsplash

Należy wypisać różne imiona potencjalnych partnerów a następnie rzucić je za siebie. Ta która upadnie najbliżej nas podpowie nam imię przyszłego małżonka.

7. Łódki z papieru@unsplash

Na papierowych łódeczkach uczestnicy wypisują swoje imiona i puszczają je na wodę. Te które zetkną się razem wróżą właścicielom wspólny związek.

8. Wróżenie z owoców.@unsplash

Owocom nadajemy wybrane znaczenie np. Jabłko - szczęście w miłości, gruszka - powiększenie rodziny, śliwka - problem ze znalezieniem partnera. Następnie wkładamy do pudełka i losujemy - wybrany przez nas owoc wywróży nam przyszłość.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz


Najciekawsze

Podobne