Najlepsze Porady RozrywkaMasa solna - Jak zrobić? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Masa solna - Jak zrobić?

Masa solna - Jak zrobić?

Masa solna to jeden z najszybszych i najtańszych sposobów na zabawę w każdym wieku. Bardzo łatwo można ją przygotować wykorzystując składniki, które każdy ma w swoim domu. Można z niej wykonać wiele ciekawych i oryginalnych ozdób na każdą okazję i dla każdego wnętrza. Jest to plastyczny materiał, który może zainteresować twoje dziecko na kilka godzin lub sprawi że cała rodzina spędzi wspólnie, miło i kreatywnie czas ze sobą. Najlepsze-porady.pl mają dla Ciebie najszybszy sposób na przygotowanie masy solnej.


Składniki

Do przygotowania masy solnej wystarczy że masz wodę, sól oraz mąkę. Proporcje tych składników to jedna szklanka mąki, jedna szklanka soli oraz pół szklanki wody w temperaturze pokojowej.

Przygotowanie

Jak przygotować masę solną skoro już znamy składniki. To część najprostsza ;) Początkowo, wsyp do miski sól oraz mąkę i wymieszaj. Następnie, stopniowo wlewaj wodę i rozrabiaj ciasto aż do momentu gdy ciasto będzie miało jednolitą gładką konsystencję. Twoja masa solna jest już gotowa i Ty możesz zacząć swoją zabawę ;)

Wskazówki

Pierwszą i najważniejszą wskazówką, o której warto pamiętać to oczywiście że masa solna przygotowana przez ciebie nie jest jadalna. Uważaj na to gdy będziesz się bawić z młodszymi dziećmi, które jeszcze tego nie wiedzą. 
Drugą wskazówka związana z zabarwianiem masy solnej. Oczywiście że możesz to zrobić i polecamy Ci zabarwiać ją wybierając naturalne składniki, jak kakao, cynamon czy paprykę.
Chcesz stworzyć jakąś ozdobę skomplikowaną, która wymaga doklejania kilka elementów masy solnej ze sobą? Dla skutecznego doklejania polecamy kilka kropel wody. Wystarczy że końcówkę jednego elementu zmoczysz delikatnie wodą i zobaczysz jak skutecznie elementy skleją się ze sobą. :)

Dodaj komentarz

Klara
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

1 szklanka mąki 1 szklanka soli i pół szklanki wody wymieszać i gotowe


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Najlepszym wyborem będzie róża albo tulipan według mnie...
Na pewno wykonam wianek i jeszcze kilka dekoracji.
Zapamiętam na przyszłość
Jako dziecko pamiętam, że robiłam taki papierowy samolot.