Najlepsze Porady TechnologieCzy warto kupować zamienniki do drukarek?

Czy warto kupować zamienniki do drukarek?

Czy warto kupować zamienniki do drukarek?

Zamienniki tuszy i tonerów do drukarek to tańsza alternatywa dla ich oryginalnych odpowiedników. Wiele osób zastanawia się czy warto je stosować i czy niższa cena nie sprawi, że stracimy na jakości druku? Okazuje się, że tusze i tonery będące zamiennikami oryginalnych produktów mogą być tańsze nawet o połowę. 


To kuszące zwłaszcza, iż mimo, że są tańsze wcale nie są gorsze od swoich pierwowzorów. Zdarza się nawet, że zamienniki oryginalnych tuszy i tonerów są bardziej wydajne niż te markowe. Mitem jest także twierdzenie, że tusze i tonery będące zamiennikami mogą trwale uszkodzić drukarkę. Zamienniki są przecież wzorowane na oryginalnych tonerach i tuszach. Podobnie jak te pierwsze one także przechodzą testy jakości, zanim zostaną przekazane do dystrybucji. Wielu użytkowników od początku swojego korzystania z drukarki stosuje alternatywne tusze i nie zauważa przy tym pogorszenia jakości pracy drukarki. Warto zwrócić uwagę także na jakość druku na dokumentach po zastosowaniu zamiennika. W żaden sposób nie odbiega on swoim wyglądem od dokumentów wydrukowanych przy użyciu oryginalnych tuszy. 

Dobrym przykładem są produkty firmy DMD tonery. Firma ta oferuje wysokiej jakości tusze i tonery Stalowa Wola pod własną marką. Producent ten udowadnia, że możliwe jest połączenie doskonałej jakości tuszy i tonerów z ich przystępną ceną. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
mam to - jest OK - mało miejsca zajmuje
Bardzo fajne rozwiązanie !
uzywam adblocka i mi allegro strasznie zmuliło :(