Najlepsze Porady TechnologieCzym czyścić klawiaturę i monitor komputera? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Czym czyścić klawiaturę i monitor komputera?

Czym czyścić klawiaturę i monitor komputera? Klawiatura

Jako że komputer stał się już naszym codziennym towarzyszem, warto o niego zadbać nie tylko jeśli chodzi o system i bezpieczeństwo plików, ale i z zewnątrz. Nawet jeśli się przy nim nie spożywa posiłków oraz przykłada wagę do ochrony przed zabrudzeniami, prędzej czy później nadejdzie pora na jego wyczyszczenie. Jak się do tego zabrać? Poniżej podpowiadamy sposoby na skuteczne, ale i bezpieczne dla nas oraz sprzętu wysprzątanie monitora i klawiatury komputera. 


Klawiatura
Na wyczyszczenie klawiatury jest kilka sposobów. Dzięki temu można je dostosować do rodzaju naszego sprzętu i stopnia jego zabrudzenia. Porządkowanie klawiatury warto zacząć od przetarcia wilgotną ściereczką touchpada oraz miejsc dookoła klawiatury, a następnie przenieść się do klawiszy z literami. Z każdego z nich należy starannie usunąć zabrudzenia. Środkiem, który jest pomocny w czyszczeniu laptopa jest alkohol izopropylenowy, który pomoże pozbyć się brudu. Miejsca między klawiszami można umyć za pomocą patyczków do uszu. Pomocne będą również ściereczki z płynem bakteriobójczym, przy użyciu których pozbędziemy się bakterii i brudu, a także sprężone powietrze. Używając go należy zachować odpowiednią odległość oraz kąt, który pozwoli wydmuchać okruszki z klawiatury, a nie wprowadzi ich głębiej. Ciekawym gadżetem jest także malutki odkurzacz USB, który pomoże usunąć resztki ciastek, chipsów czy bułek.

Monitor
Do czyszczenia monitora nie wolno używać produktów z alkoholem i amoniakiem. Mogą one uszkodzić wyświetlacz. Ponadto nie zaleca się ręczników papierowych ani papieru, mogą one bowiem porysować powierzchnię. Najlepiej do tego celu użyć ściereczki od okularów lub bawełnianej. Na rynku dostępne są specjalne preparaty antystatyczne. Można także wykonać samodzielny środek do czyszczenia, za pomocą zmieszanych ze sobą połowy szklanki octu i połowy szklanki wody destylowanej. Przed myciem warto też sprawdzić zalecenia producenta co do sposobów mycia wyświetlacza.

Dodaj komentarz

Borys
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Do monitora są takie specyfiki a klawiature można przeczyścić kompresorem jeśli ktoś taki posiada


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Polecam maszyny cukiernicze firmy Hasborg. Nie zawiodłam się!
Ciekawy materiał. Nie sądziłam, że może mieć tyle zastosowań.
Ja tam zawsze do egzaminów uczyłem się dwa dni przed i...
Automatyzacja produkcji to najlepsza droga do rozwoju biznesu....