Najlepsze Porady TechnologieGdzie nie trzymać telefonu? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Gdzie nie trzymać telefonu?

Gdzie nie trzymać telefonu? Telefon

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego. To nie tylko najbardziej funkcjonalne źródło komunikacji z rodziną i przyjaciółmi, ale również gadżet pomagający w zdobywaniu aktualnych informacji o świecie, jak i zapewniający rozrywkę. Niektórym osobom trudno jest rozstać się z telefonem, chociaż na chwilę — dodatkowo trzymamy go w miejscach, które nie tylko mogą być szkodliwe dla samopoczucia, ale również zdrowia. Podpowiemy Ci, jakich nawyków unikać, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.


1. Telefon w łóżku
Przed pójściem spać odkładasz telefon niedaleko łóżka lub blisko poduszki? Przeglądanie telefonu w nocy powoduje, że jesteśmy narażeni na nieustanną ekspozycję światła sztucznego, co zmniejsza wydzielanie przez organizm melatoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za prawidłowy sen. Co więcej, takie zachowanie może doprowadzić do bólów głowy, rozdrażnienia i zmęczenia następnego dnia.

2. Telefon przy głowie
Telefon towarzyszy nam praktycznie przez cały czas. Prowadząc rozmowę, przenosimy drobnoustroje zwłaszcza w okolicy uszu — jeśli przed czynnością rozmowy nie umyjemy rąk, doprowadzi to do roznoszenia zarazków. Zaleca się, aby podczas rozmowy, telefon był trzymany centymetr od głowy.

3. Telefon w przedniej kieszeni
Pomimo tego, że przednia kieszeń spodni jest poręcznym miejscem pozwalającym na schowanie telefonu, to jednak generuje duże ryzyko — szczególnie w przypadku mężczyzn, którym grozi bezpłodność. Plemniki, które były poddawane długotrwałemu oddziaływaniu fal elektromagnetycznych, są osłabione, dlatego lepiej nosi telefon w plecaku lub torbie.

4. Telefon przy twarzy
Jeśli trzymasz telefon zbyt blisko oczu, nie tylko doprowadzasz do wysuszenia śluzówki, ale również wytężasz wzrok, wpatrując się w mały ekran. Wpatrując się przez dłuższy czas w telefon, rób częste przerwy oraz wprowadź proste ćwiczenia oczu.

Dodaj komentarz

Bogna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Jak śpię to zawsze telefon leży gdzieś obok mnie


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Często denerwują mnie wyskakujące reklamy...
Interesujący artykuł.
Ja nigdy nie brałem udziału w licytacji tylko zawsze...