Najlepsze Porady TechnologieJak cofnąć aktualizację? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak cofnąć aktualizację?

Jak cofnąć aktualizację? © pixabay.com

Aplikacje na telefonie ciągle się aktualizują, nawet nie zawsze jesteśmy o to pytani. Jest to uciążliwe, zwłaszcza kiedy zamiast nowych funkcji i szybszej obsługi, program zaczyna działać wolniej i nie da się go obsługiwać bez nerwów. Na szczęście nawet jeśli dana aplikacja się zaktualizowała, można ten proces cofnąć? Jak?


Zalety i wady aktualizowania

Aktualizowane programy mają tą zaletę, że potrafią działać szybciej, dodawane są do nich nowe funkcje, skróty. Możemy uzywać danej aplikacji wygodniej, ponieważ staje się bardziej przejrzysta. Doceniamy jej szybkie działanie oraz dodane opcje. Jednak nie zawsze aktualizacja usprawnia aplikację. Czasami jest ona niedopracowana lub po prostu nam nie odpowiada. Nie możemy niczego znaleźć w nowej odsłonie programy, a w dodatku długo sie ona włącza i spowalnia telefon. Zdarza się bowiem tak, że jest dla naszego modelu urządzenia już zbyt zaawnsowana. 

Odinstaluj to, co niepotrzebne

Jednak nie ma co się martwić tym, że już na nową wersję aplikacji będziemy skazani. Można cofnąć jej aktualizację. Jak to zrobić? W telefonach z systemem android wystarczy wejść w ustawienia, wybrać menadżera aplikacji oraz aplikację, której aktualizacja nam nie odpowiada. Wówczas klikamy opcję odinstaluj aktualizację. I gotowe. Po chwili na naszym telefonie bedzie sprawnie działała stara wersja programu. Prawda, że proste? W telefonach z innymi systemami postępujemy analogicznie.  

Dodaj komentarz

Alan
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Często zdarza się tak że nowe aktualizacje nie działają poprawnie i trzeba je odinstalowywać


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Przydatna i prosta porada z tą opcją czyszczenia pamięci w...
Mam monitoring na zewnątrz mojego domu, daje to większe...
Ja tam zawsze do egzaminów uczyłem się dwa dni przed i...
Jak odblokować reklamy ?