Najlepsze Porady TechnologieJak cofnąć system?

Jak cofnąć system?

Jak cofnąć system? © pixabay.com

Często komputer odmawia nam posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Utrata danych czy jego bardzo wolna praca sprawiają, ze nie raz rwiemy włosy z głowy i nie wiemy co mamy dalej robić. W takich sytuacjach, najlepszym rozwiązaniem jest jego cofnięcie albo ewentualne odświeżenie. Ale jak cofnąć system na komputerze?


Cofnij system o kilka dni

Kiedy chcesz odzyskać dokument, który utraciłeś lub jakiś plik albo cofnąć się do dnia, w którym wykonywałeś inną, dowolną czynność na komputerze i chcesz do niej wrócić, kliknij przycisk start, następnie programy, akcesoria i narzędzia systemowe. Wybierz opcję przywracanie systemu, a pokaże Ci się kalendarz, na którym musisz zaznaczyć datę. Komputer każdego dnia wykonuje bowiem zapis danych. Niestety zdarza się i tak, że z jakiegoś powodu jej nie zrobi. Wtedy nie uda nam się powrócić do konkretnego dnia, ale może przynajmniej następnego po nim. 

Jak system odświeżyć?

Odświeżanie systemu zależy od jego wersji. Windows 8 jest obecnie najbardziej popularnym systemem operacyjnym, choć wiele ludzi się juz przerzuciło na 10. W celu odświeżenia na nim systemu rozwijamy pasek atualizacje i odzyskiwanie oraz wybieramy pozycję odzyskiwanie. Pokazuje nam się wówczas trzy opcje- odświeżania, ponownej instalacji systemu Windows czy też uruchamiania zaawansowanego. Są one opisane, więc wystarczy wybrać tę, która nam najbardziej odpowiada. Ponowna instalacja wiąże się jednak z utratą plików oraz dokumentów, więc zróbmy wczesniej ich kopię. Po takiej operacji na pewno nasz komputer zacznie szybckiej działać, bo zostanie oczyszczony z nagromadzonych danych.  

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
mam to - jest OK - mało miejsca zajmuje
Bardzo fajne rozwiązanie !
uzywam adblocka i mi allegro strasznie zmuliło :(