Najlepsze Porady TechnologieJak cofnąć system?

Jak cofnąć system?

Jak cofnąć system? © pixabay.com

Często komputer odmawia nam posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Utrata danych czy jego bardzo wolna praca sprawiają, ze nie raz rwiemy włosy z głowy i nie wiemy co mamy dalej robić. W takich sytuacjach, najlepszym rozwiązaniem jest jego cofnięcie albo ewentualne odświeżenie. Ale jak cofnąć system na komputerze?


Cofnij system o kilka dni

Kiedy chcesz odzyskać dokument, który utraciłeś lub jakiś plik albo cofnąć się do dnia, w którym wykonywałeś inną, dowolną czynność na komputerze i chcesz do niej wrócić, kliknij przycisk start, następnie programy, akcesoria i narzędzia systemowe. Wybierz opcję przywracanie systemu, a pokaże Ci się kalendarz, na którym musisz zaznaczyć datę. Komputer każdego dnia wykonuje bowiem zapis danych. Niestety zdarza się i tak, że z jakiegoś powodu jej nie zrobi. Wtedy nie uda nam się powrócić do konkretnego dnia, ale może przynajmniej następnego po nim. 

Jak system odświeżyć?

Odświeżanie systemu zależy od jego wersji. Windows 8 jest obecnie najbardziej popularnym systemem operacyjnym, choć wiele ludzi się juz przerzuciło na 10. W celu odświeżenia na nim systemu rozwijamy pasek atualizacje i odzyskiwanie oraz wybieramy pozycję odzyskiwanie. Pokazuje nam się wówczas trzy opcje- odświeżania, ponownej instalacji systemu Windows czy też uruchamiania zaawansowanego. Są one opisane, więc wystarczy wybrać tę, która nam najbardziej odpowiada. Ponowna instalacja wiąże się jednak z utratą plików oraz dokumentów, więc zróbmy wczesniej ich kopię. Po takiej operacji na pewno nasz komputer zacznie szybckiej działać, bo zostanie oczyszczony z nagromadzonych danych.  

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
pdf creator zawsze sie przydaje, ale nowe wordy mają juz...
Marka Hasborg ma świetną jakość sprzętu do kuchni.
Fajny poradnik następnym razem wypróbuje może uda mi się...
Dzięki serwisowi obywatel.gov.pl możemy załatwić wiele spraw...