Najlepsze Porady TechnologieJak edytować dokument pdf?

Jak edytować dokument pdf?

Jak edytować dokument pdf? © LinkedIn

W PDF-ie (Portable Document Format) rzadko dokonujemy poprawek. Zazwyczaj służy on do otwierania i przechowywanie już gotowych dokumentów. Jednak jak można go edytować w prosty sposób, gdy zajdzie taka potrzeba?


Wybierz odpowiedni program

Zacznijmy od tego, że w darmowej wersji programu do otwierania dokumentów PDF nie mamy możliwości dokonywania poprawek. Musimy raczej zainstalować jeden z edytorów PDF np.: Foxit PDF Editor, Nitro PDF Reader, PDF Editor czy inny. Jest ich kilka i warto wybrać ten, który posiada interesujące nas funkcje. Jeśli jednak posiadamy zakupioną pełną wersję programu Adobe Reader, najczęściej używanego do otwierania plików PDF, sprawa jest znacznie prostsza. Dostępne w nim narzędzia pozwalają na dodawanie czy usuwanie tekstu, poprawianie w nim błędów i literówek, zmianę stylu czy wielkości czcionki, regulowanie wyrównania, dodawanie znaków itp.

Edytowanie krok po kroku

Po kliknięciu w lewym górnym rogu napisu „Narzędzia” rozwija nam się zakładka z opcjami do wykorzystania. Następnie po wybraniu pierwszej z nich „Edycja tekstu i obrazu” możemy swobodnie zmieniać tekst. Wystarczy go zaznaczyć i kliknąć w pożądaną opcję np.: Usuń. Po kliknięciu w znak plusa pojawiają się natomiast opcje zaawansowane, w których znajdziemy kolory czcionki czy odstępy znaków. Edytor ten posiada wiele różnych funkcji.

Praktyka czyni mistrza

Tak naprawdę poznamy je najlepiej poprzez praktykę. Warto obojętnie jaki PDF poddać edycji, by nauczyć się robić ją nawet na ważnych dokumentach w przyszłości. W celu uzyskania gruntownej wiedzy na temat edytowania należy zajrzeć na stronę producenta programu. Znajdziemy jego wersję, którą mamy zainstalowaną na komputerze i dowiemy się wiele nawet o skomplikowanych zasadach edycji.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
mam uzywam !! sprawdza sie
uzywam adblocka i mi allegro strasznie zmuliło :(
mam to - jest OK - mało miejsca zajmuje
najlepsza porada ? podstawka aby wiatrak który jest pod...