Najlepsze Porady TechnologieJak edytować PDF?

Jak edytować PDF?

Jak edytować PDF? © pixabay.com

Masz kilka ważnych dokumentów w formacie PDF i okazało się, że musisz nanieść w nich poprawki? To bardzo ważne i pilne, a niestety nie masz możliwości otrzymania tego dokumentu w jakimś innym formacie, który umożliwiłby bezproblemową edycję pliku? Oczywiście że jest na to sposób. I to bardzo prosty.


Zapis pliku

Tak jak można zapisać zwykły plik tekstowy w PDF, tak też bez problemu można PDF konwertować na plik tekstowy. Tyle że tutaj wymagać to będzie nieco więcej  „zabawy”. Normalnie pisząc dokument tekstowy, można go szybko w Wordzie zapisać jako PDF. Natomiast w odwrotnym przypadku, trzeba mieć do tego specjalny program, który plik PDF przekonwertuje na plik tekstowy, który swobodnie można zmieniać.

Z sieci

Bez problemu w sieci można znaleźć darmowe programy, które umożliwiają taką zamianę plików. Po zainstalowaniu takiego programuo spokojnie i szybko zamienisz swoje dokumenty PDF na tekstowe. To bardzo proste. Tzreba jedynie pamiętać, że niektóre programy mogą nieco zmienić wygląd pliku. Poprawić to jednak mozna w każdym edytorze tekstu. Takich darmowych programów do przekonwertowania plików jest bardzo dużo. I ogólnie to wszystkie obsługuje się bardzo podobnie.  Taki program zawsze warto mieć zainstalowany, bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. A dzisiaj dużo dokumentów dostaje się właśnie w formacie PDF.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
mam to - jest OK - mało miejsca zajmuje
uzywam adblocka i mi allegro strasznie zmuliło :(
Bardzo fajne rozwiązanie !