Najlepsze Porady TechnologieJak efektywnie się uczyć?
ocena (/0):

Jak efektywnie się uczyć?

Jak efektywnie się uczyć? © pixabay.com

Ponoć uczymy się przez całe życie. Najpierw w szkole, potem na studiach. Robimy kursy, bierzemy udział w szkoleniach i tak bez końca. Czasami jednak wiedza nie chce nam wchodzić do głowy. Ciężko jest ją przyswoić i zapamiętać najważniejsze rzeczy. Jakie są sprawdzone sposoby na efektywną naukę?

 

 


Najlepsze warunki do nauki

Zadbaj o odpowiednie miejsce do nauki. Lampka nie powinna Cię razić, a oświetlenie dobiegać z dobrej strony. Nie bądź przejedzony podczas nauki.Wybierz także czas najlepszy dla Ciebie do uczenia się. Niektórzy wolą robić to po południu, inni wieczorem czy nawet w nocy. Jeśli zaś nie masz wpływu na czas nauki, postaraj się sobie ją jakoś uprzyjemnić. Możesz uczyć się w pokoju leżąc lub jedząc jakąś przekąskę. W tle może lecieć Twoja ulubiona muzyka, jeśli oczywiście Ci to nie przeszkadza w skupieniu się. 

Systematycznie powtarzaj

Pamiętaj również o codziennym powtarzaniu materiału, nawet jeżeli egzamin będzie dopiero za dwa tygodnie. Lepiej spędzić 15 minut dziennie i utrwalić sobie materiał, niż próbować wszystko zrozumieć w ciągu kilku godzin na jeden dzień przed sprawdzianem. Zrób notatki z najważniejszych rzeczy, które pomogą Ci łatwiej zapamiętać dany temat. Jeżeli masz problem z nauką języków obcych, postaraj się cały czas mieć kontakt z obcym językiem. Słuchaj radia, włącz film. Będziesz automatycznie słuchać nowych słów, poznasz lepiej zagraniczny akcent. Wypróbuj metody te przez kilka tygodni, a na pewno zobaczysz postępy.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne