Najlepsze Porady TechnologieJak ładować akumulator?

Jak ładować akumulator?

Jak ładować akumulator? © pixabay.com

Masz  stosunkowo nowy akumulator, ale masz częsty problem z odpaleniem samochodu? Co rano zastanawiasz się, czy dzisiaj uda Ci sie odpalić auto bez problemu, czy znów będziesz musiał robić to przy użyciu kabli? Problem z odpaleniem samochodu występuje najczęściej zimą, zwłaszcza jeśli nasze auto stoi na otwartej przestrzeni, a nie w garażu.


Sprawdź wszystko dokładnie

Jeżeli akumulator jest niedawno kupiony, a auto nie chce odpalać,należy zastanowić się, jaka może być inna przyczyna jego szybkiego rozładowywania się. Być może zostawiasz włączone światło lub radio? W zależności od tego, jaki mamy samochód, na początku możemy spróbować odkręcić korki, dzięki czemu nie będą zbierały się gazy pod akumulatorem. To rozwiązanie dotyczy niestety jedynie starszych modeli.

Jak poprawnie ładować akumulator

Ładując akumulator, zwróćmy szczególną uwagę, aby go nie przeładować. Jeżeli wyświetli się komunikat, że jest on już w pełni naładowany, odłączmy go. W przeciwnym razie elektrolit może zacząć kipieć. Pamiętajmy również, aby nie doprowadzić do sytuacji całkowitego rozładowania akumulatora. Będzie przez to mniej wydajny i będziemy musieli go częściej wymieniać, bo może się zasiarczyć.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Zazwyczaj korzystam z klasycznej skrobaczki.
Ja tam zawsze do egzaminów uczyłem się dwa dni przed i...
Nikomu nie życzę, żeby padł ofiarą oszustwa
Bardzo przydatne urządzenie, mam i używam często.