Najlepsze Porady TechnologieJak prawidłowo wyczyścić klawiaturę? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak prawidłowo wyczyścić klawiaturę?

Jak prawidłowo wyczyścić klawiaturę? Klawiatura

Klawiatura to przedmiot, który niezwykle łatwo zabrudzić, a znacznie trudniej wyczyścić. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, ile brudu ukrywa się pod poszczególnymi klawiszami. Wielogodzinna praca przy komputerze sprzyja nie tylko zużywaniu się sprzętów, ale również i ich brudzeniu. Wiele osób spożywa przy komputerze posiłki, w efekcie czego pomiędzy klawiszami znajdziemy mnóstwo okruszków i drobnych resztek jedzenia. Niezależnie od tego, jak traktujesz swój sprzęt komputerowy, klawiatura raz na jakiś czas wymaga gruntownego wyczyszczenia — jest ona siedliskiem ogromnej liczby bakterii. Tak więc, w jaki sposób najlepiej wyczyścić klawiaturę?


1. Przed czyszczeniem
Zanim przystąpisz do działania, odłącz klawiaturę od komputera i wyłącz komputer, aby nie powciskać różnych skrótów, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

2. Sprężone powietrze
Jedną z najczęściej stosowanych metod oczyszczania klawiatury jest użycie sprężonego powietrza, które znajdziesz niemal w każdym sklepie komputerowym. Wystarczy, że delikatnie wydmuchasz okruchy spod przycisków.

3. Wilgotna szmatka
Nawilżoną szmatką możemy przetrzeć cały komputer, jednakże przy klawiaturze należy uważać, aby nadmierne ilości cieczy nie dostały się pod przyciski. Szmatka nie powinna być mokra, tylko lekko wilgotna. Ponadto nie powinna mieć żadnych dziur ani rozdarć — nie chcesz wzbogacić klawiatury o nitki materiału. Po delikatnym oczyszczeniu powierzchni klawiatury odstaw ją do przesuszenia.

4. Uciążliwe zabrudzenie
Jeśli stan twojej klawiatury jest naprawę tragiczny, spróbuj powyciągać z niej klawisze i podejmij odpowiednie działanie. Przed wyciągnięciem klawiszy zrób im zdjęcie, aby po zakończonym procesie czyszczenia umieścić je w odpowiednich miejscach.

5. Umyj klawisze
Wyjęte klawisze możesz zamoczyć w misce z wodą — dodaj do niej płyn do mycia naczyń lub mydło. Przygotuj suchą i miękką ściereczkę, w którą wytrzesz każdy klawisz z osobna. Pamiętaj, aby nie wkładać klawiszy do klawiatury dopóki całkowicie nie wyschną.

6. Alternatywna opcja
Nie musisz za każdy razem czyścić klawiatury opisanymi powyżej sposobami. Czasami wystarczy odpiąć klawiaturę od komputera, podnieść ją do góry nogami oraz delikatnie wytrzepać z lotnej warstwy brudu. Taka metoda czyszczenia jest szybka i znacznie bardziej praktyczna jeśli klawiatura nie jest bardzo brudna.

Dodaj komentarz

Piotr
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Staram się często czyścić swoją klawiaturę, polecam sprężone powietrze, chwilę roboty i klawiatura czysta.

Gustaw
Dodano:
0
0

Na rynku są takie galaretki co się nakłada na klawiaturę i przykleja się do nich brud, polecam każdemu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
To proste oczyszczenie z kurzy i wymiana pasty termoprzewodzącej.
Staramy się uważać żeby nie zapomnieć zgasić światło z pokoju...
Najszybciej wkleić do painta i zapisać
To jedne z najważniejszych urządzeń na wyposażeniu mojej małej...