Najlepsze Porady TechnologieJak skutecznie zadbać o czystość na dużych powierzchniach?
ocena (/0):

Jak skutecznie zadbać o czystość na dużych powierzchniach?

Jak skutecznie zadbać o czystość na dużych powierzchniach?

Odpowiednia czystość i higiena w każdym miejscu jest bardzo ważna. O ile małe biura czy średniej wielkości firmy można posprzątać za pomocą zwykłych akcesoriów, głównie mopów, wiader i środków czyszczących, o tyle duże korporacje, magazyny czy przedsiębiorstwa wymagają użycia urządzeń, które usprawnią proces sprzątania, jak i zagwarantują jego maksymalną skuteczność. Na szczęście na rynku znajduje się szeroki wybór maszyn czyszczących, dzięki którym mycie nawet dużych powierzchni nie stanowi problemu.


Kiedy tradycyjne metody sprzątania zawodzą?

Maszyny sprzątające to nowoczesne urządzenia, które skutecznie myją oraz osuszają posadzkę. Są one wykorzystywane do czyszczenia różnego rodzaju podłogi. Najlepiej sprawdzają się przy sprzątaniu dużych powierzchni, na których zwykłe sprzęty akcesoria są mało skuteczne i wydajne. Poza tym sprzątanie tradycyjnymi sposobami zajmuje wówczas bardzo dużo czasu, wymaga wymiany wody w wiadrze kilka, a nawet kilkanaście razy i uzupełniania środków czyszczących. Mokra posadzka bywa również niebezpieczna, a mycie jej w towarzystwie innych osób jest niemal niemożliwe, bo po pierwsze stwarza ryzyko poślizgnięcia, a po drugie zakłóca wykonywane przez nich obowiązki. Maszyny sprzątające są więc niezastąpione na dużych powierzchniach, a ich zastosowanie ma wiele zalet. Oszczędzają czas, ekonomicznie dozują detergenty w odpowiednich ilościach, a przy tym skutecznie myją podłogę.

Rodzaje maszyn sprzątających

Jedną z renomowanych marek urządzeń sprzątających jest TASKI. To szwajcarski producent, który oferuje wiele rodzajów maszyn, skonstruowanych tak, by były maksymalnie skuteczne podczas sprzątania, jak i proste i wygodne w obsłudze. W asortymencie marki znajdują się przede wszystkim urządzenia kablowe, bateryjne i samojezdne. Dwa pierwsze rodzaje urządzeń wymagają obsługi operatora. Ich prowadzenie jest jednak lekkie i nie zmusza do wysiłku, stąd mogą być obsługiwane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Maszyny samojezdne są natomiast programowane tak, aby same poruszały się na określonej powierzchni i dokładnie wyczyściły podłogę. Urządzenia kablowe posiadają długie przewody zasilające, stąd nie ograniczają i nie utrudniają procesu sprzątania, a bateryjne są po prostu ładowane co jakiś czas, po czym mogą swobodnie poruszać się po obiekcie, dzięki zmagazynowanej energii. Ich ładowanie polega jedyni na podłączeniu maszyny do prądu, więc można to zrobić za pomocą każdego gniazdka.

Urządzenia TASKI posiadają specjalne systemy dozowania, a także ciche silniki, które umożliwiają komfortową pracę nawet w towarzystwie innych osób. Skutecznie czyszczą i osuszają powierzchnię, nie zostawiając po sobie zacieków czy smug. Takie sprzątanie przebiega zdecydowanie krócej, jest wygodne i gwarantuje najlepszą czystość posadzki.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Maszyny czyszczące można znaleźć w ofercie wielu sklepów stacjonarnych, jak i sklepów online. W internecie dostępne są ich różne modele i opisy działania. Znajdują się one między innymi na stronie firmy Linea. Maszyny do mycia podłóg Linea to szeroki wybór urządzeń, dostosowanych do różnych powierzchni. Polecane są one w przypadku różnego rodzaju posadzek, zarówno tych kamiennych, betonowych, wykładzin PCV, jak i powierzchni sportowych. Firma świetnie doradza w wyborze, jak i przeprowadza bezpłatne testy urządzeń w wybranym przez klienta miejscu.

Maszyny sprzątające dedykowane są głównie do dużych firm, magazynów, centrów handlowych, obiektów medycznych, biurowców itp. Wiele z nich mieści się w windzie, więc można je wygodnie przemieszczać między piętrami. Ich obsługa jest bardzo łatwa, a wysoka bezawaryjność wpływa na długi czas użytkowania urządzeń. Co więcej można je również wynajmować na dany okres czasu, jeśli nie jesteśmy od razu zdecydowani na zakup. To wygodna opcja, która pozwala wypróbować możliwości maszyny, nawet jeśli nie dysponujemy odpowiednim budżetem na jej zakup.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne