Najlepsze Porady TechnologieJak szybko i skutecznie odmrozić szyby w samochodzie? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak szybko i skutecznie odmrozić szyby w samochodzie?

Jak szybko i skutecznie odmrozić szyby w samochodzie? @pixabay

Zima zaskoczyła kierowców i na razie nie zamierza odpuścić - minusowe temperatury i ciągle padający śnieg to nie tylko zapowiedź ciężkim warunków do codziennej jazdy, ale również problemów związanych z odpaleniem silnika samochodu, jak i przygotowania samochodu do jazdy, czyli zamarzniętych szyb. Jak szybko i skutecznie odmrozić szyby w samochodzie, aby z rana nie tracić na to zbyt wiele czasu?


Skrobaczka i zmiotka
Zarówno skrobaczka, jak i zmiotka to podstawowe elementy wyposażenia samochodu, które każdy kierowca powinien mieć tuż pod ręką. Koszty zakupu wspomnianych produktów są niewielkie, a potrafią zaoszczędzić nam mnóstwo czasu. Warto wspomnieć, że są to sprzęty specjalnie przeznaczone do oczyszczania szyb - skrobaczką zbierzemy szron, który osiadł na szybach, natomiast zmiotką szybko zmieciemy zalegający na samochodzie śnieg. 

Odmrażacze
Jeżeli potrzebujesz szybko odmrozić szyby w samochodzie, jednym z najłatwiejszych rozwiązań jest zaopatrzenie się w niezwykle popularne i skuteczne odmrażacze. Ten specjalny płyn szybko rozpuści lód, dzięki czemu trzeba go będzie tylko zebrać z powierzchni szyby. Odmrażacz przyda nam się również, gdy będziemy w konieczności usunięcia lodu z zamka, reflektorów czy nawet otworu baku. 

Ocet z wodą/alkohol z wodą
Jednym z domowych sposobów na usunięcie lodu z szyb jest przygotowanie mikstury octu z wodą w proporcji 3:1 - tak przygotowaną buteleczkę można zawsze wozić ze sobą w samochodzie i skorzystać z niej kiedy zaskoczy nas zima. Taką samą skutecznością odznaczy się stworzenie mikstury w proporcji 2:1 z alkoholu i wody. 

Letnia woda
Jeżeli potrzebujesz szybko rozmrozić szyby w samochodzie możesz polać je letnią wodą - musisz zwrócić uwagę, żeby woda nie była zbyt ciepła, ponieważ może to doprowadzić do pęknięcia szyb. Kiedy polejmy lód wodą, stanie się on przezroczysty i szybko będzie go można usunąć z szyby. 

Karty 
Jeżeli nie masz ani skrobaczki, ani odmrażacza, a zamarzły Ci szyby, musisz użyć swojej wyobraźni i tego co aktualnie masz przy sobie - chyba każdy z nas ma w portfelu karty kredytowe, debetowe, a także karty zniżkowe, dlatego warto wziąć kilka kart do ręki i zacząć skrobać zamarzniętą szybę. Z pewnością będzie to czynność mozolna, jednakże jeżeli nie masz przy sobie innych narzędzi, tylko to Ci pozostało. 

Przykrywaj szyby
Jeżeli z rana chcesz oszczędzić sobie drapania szyb i ich odmrażania, koniecznie przykryj je na noc specjalną matą, dzięki której wyłącznie omieciesz samochód ze śniegu i szybko pozbędziesz się lodu z szyb bocznych. 

Dodaj komentarz

Julka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Patent z kartą brzmi świetnie.

Dominika
Dodano:
0
0

Zaciekawił mnie sposób z wodą z octem.

Olga
Dodano:
0
0

Zazwyczaj korzystam z klasycznej skrobaczki.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Nie wiedziałem ze mozna blokwać reklamy - przegladanie portali...
Meble ze stali nierdzewnej to niezbędny element każdego...
Jak odblokować reklamy ?
Aby piec pyszny chleb należy wyposażyć piekarnię w...