Najlepsze Porady TechnologieJak włączyć Adobe Flash Player w Google Chrome

Jak włączyć Adobe Flash Player w Google Chrome

Jak włączyć Adobe Flash Player w Google Chrome

Google podaje że około 17 % użytkowników codziennie odwiedza strony, które do poprawnego działania wykorzystują Flasha, jeszcze trzy lata temu było to aż 80 %. Ze względu na tak duży spadek użycia Flasha przeglądarki zrezygnowały z domyślnej obsługi apletów Flash. Po roku 2020 wsparcie dla Flasha zostanie całkowicie zakończone (ogłoszenie firmy Adobe z lipca 2017 roku). Przeglądarka Google Chrome domyślnie automatycznie wyłącza Flasha jednak wielu osobom wciąż jest on przydatny. Oto prosta instrukcja jak włączyć Adobe Flash Player w Google Chrome.


Włączenie Adobe flash Player w Google Chrome krok po kroku:

jak włączyć flash w przeglądarcejak włączyć flash w przeglądarce

Aby włączyć lub wyłączyć wtyczkę Flash, a tym samym przejść do ustawień należy w pasku adresu wpisać : chrome://settings/content/flash i potwierdzić naciskając Enter.
Ta czynność spowoduje ze zostaniesz od razu przeniesiony do ustawień Flash. Opcje włącz/wyłącz masz możliwość zmieniać suwakiem , który znajduje się po prawej stronie. Należy upewnić się, że jest zaznaczona opcja "Najpierw zapytaj (zalecane)".


Jeszcze niedawno możliwe było włączenie Flasha tak, aby działał bez wcześniejszego powiadomienia o uruchomieniu. Jednak ze względu na to, że Google Chrome coraz bardziej ogranicza działanie Flasha teraz jego włączenie jest możliwe tylko opcją "najpierw zapyta". Za każdym razem po przejściu na dowolną stronę internetową wykorzystującą Adobe Flash Player musisz więc potwierdzać, że chcesz włączyć wtyczkę Flasha. 


Kiedy zobaczysz informację, którą widać powyżej , należy kliknąć i zatwierdzić, wówczas Flash zostanie załadowany. Ponadto w ustawieniach Flasha Player w miejscu gdzie włączyłeś wtyczkę, możesz sprawdzić listę stron, którym wcześniej zezwoliłeś na uruchomienie Flasha. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
mam to - jest OK - mało miejsca zajmuje
Bardzo fajne rozwiązanie !
uzywam adblocka i mi allegro strasznie zmuliło :(