Najlepsze Porady TechnologieJak zablokować reklamy w Internecie?

Jak zablokować reklamy w Internecie?

Jak zablokować reklamy w Internecie? Jak zablokować reklamy?

Reklamy na stronach internetowych potrafią być bardzo natrętne i irytujące, a dodatkowo sprawiają, że witryny wczytują się wolniej. Na szczęście istnieje wiele metod, dzięki którym można skutecznie poradzić sobie zarówno z wyskakującymi okienkami, jak i banerami, które przeszkadzają w przeglądaniu treści. Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym w prosty sposób będziesz mógł samodzielnie zablokować niechciane reklamy w popularnych przeglądarkach. 


Jak zablokować reklamy w Operze?
Opera posiada w standardzie możliwość zablokowania reklam, dzięki czemu nie musisz instalować dodatkowych wtyczek. Wystarczy, że klikniesz w dowolnym miejscu na stronie, na której chcesz zablokować reklamy i wybierzesz opcję "Zblokuj zawartość". Elementy, których nie można zablokować zostaną ukryte, a zawartość dostępna do zablokowania pozostanie aktywna. Teraz wystarczy, że klikniesz myszką w obszar który chcesz zablokować i naciśniesz przycisk "Zastosuj" zlokalizowany w prawym, górnym rogu. 
Po ponownym kliknięciu w dany element możesz go z powrotem odblokować. 

Jak zablokować reklamy w Firefox?
Przeglądarka Mozilla Firefox nie posiada niestety opcji, dzięki której można zablokować reklamy, jednak umożliwia ona prostą instalację dodatku, dzięki któremu niechciane reklamy znikną. Po przejściu na stronę z dodatkami do Firefoksa wpisz w polu wyszukiwania "Adblock Plus" i go zainstaluj. Po zakończeniu tego procesu musisz na nowo uruchomić przeglądarkę. 
Niewątpliwą zaletą tego dodatku jest fakt, że blokuje od razu reklamy na wszystkich stronach. Możesz również sam zadecydować na których stronach chcesz, aby reklamy wciąż się wyświetlały - wystarczy to zrobić jednym kliknięciem. Musisz mieć również na uwadze, że wiele witryn może wyświetlać komunikat, który będzie prosił Cię o wyłączenie dodatku. Dopóki tego nie zrobisz, korzystanie ze strony bądź z jej większej części będzie niemożliwe. 

Jak zablokować reklamy w Google Chrome?
W przypadku Google Chrome podobnie jak w Firefoxie najlepszym sposobem jest zainstalowanie dodatku Adblock Plus. Odszukasz go na stronie z rozszerzeniami do przeglądarki. 

Czy warto blokować reklamy? 
Obrazki promocyjne i bannery mogą być rzeczywiście zniechęcające, warto jednak przemyśleć kwestie ich całkowitego wyłączenia od nieco innej strony. Dzięki nim duża część stron, serwisów i portali właśnie z tego źródła czerpie pieniądze na swoje funkcjonowanie. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z nich za darmo. Często są to niewielkie strony, które nie przynoszą dużych dochodów, a ich właściciele prowadzą je z pasji, nie traktując ich jako źródło własnego utrzymania. Jeżeli więc stale odwiedzasz tego rodzaju witrynę, warto zastanowić się, czy okazanie jej wsparcia poprzez wyłączenie opcji blokowania reklam nie byłoby dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
Bardzo fajne rozwiązanie !
uzywam adblocka i mi allegro strasznie zmuliło :(
mam to - jest OK - mało miejsca zajmuje