Najlepsze Porady TechnologieJak zablokować reklamy w telefonie?
ocena (/0):

Jak zablokować reklamy w telefonie?

Jak zablokować reklamy w telefonie? reklamy na telefonie

Reklamy pojawiające się podczas korzystania ze smartfona są nie tylko natrętne i denerwujące, ale ponadto w wielu przypadkach utrudniają skuteczne dotarcie do treści. Ponadto w znaczny sposób potrafią obciążyć i spowolnić urządzenie, a także naliczać niepotrzebnie ilość przesyłanych danych, co przy limitowanym Internecie naraża nas na koszty. 


Czy na telefonie też można zablokować reklamy? 
Warto pamiętać, że reklamy są często podstawowym źródłem zarobku dla twórców, którzy tworzą darmowe oprogramowanie. Koszty związane ze stworzeniem danej gry lub aplikacji mogą zostać pokryte ze środków zarobionych dzięki reklamom, dlatego nie powinniśmy ignorować czy blokować reklam w grach lub aplikacjach ponieważ dzięki temu nie musimy za nie płacić. W wielu przypadkach twórcy zdecydowanie zapominają o granicach dobrego smaku i zasypują nas ogromną ilością w taki sposób, że uniemożliwiają one wygodne korzystanie z programu. 
O ile sposób na zablokowane reklam na komputerze jest bardzo prosty, ponieważ wymaga jedynie zainstalowania wtyczki w przeglądarce, o tyle w urządzeniach mobilnych wielu użytkowników ma problem ze znalezieniem odpowiedniego rozwiązania. Sprawa jednak wydaje się znacznie prostsza niż mogłoby się wydawać. Okazuje się bowiem, że na smartfony również dostępnych jest kilka sposobów na ominięcie reklam. 

Jakie są metody na zablokowanie reklam w telefonie?
Korzystaj z przeglądarki Opera. Zawiera ona wbudowaną opcje blokowania reklam, dzięki której nie trzeba niczego instalować. Możesz również pobrać bezpłatną przeglądarkę Adblock Browser, dostępną w sklepie Google. Została ona stworzona przez tę samą firmę, która opracowała popularną wtyczkę na komputery jest dostępna za darmo dla użytkowników Androida. 
Jeśli jednak korzystasz z przeglądarki Chrome i nie chcesz jej zmieniać, możesz zablokować reklamy w inny sposób. Jeśli Twoim problemem są wyskakujące okienka, można w prosty sposób sobie z tym poradzić. Wystarczy uruchomić przeglądarkę i kliknąć w ikonkę trzech kropek dostępnych w górnym rogu ekranu. Wybierz z niej "Ustawienia" a następnie "Ustawienia witryny". Przewiń listę do samego dołu gdzie powinna znajdować się opcja "Wyskakujące okienka". Upewnij się, że możliwość została zablokowana. 
Prostym sposobem bez konieczności instalowania aplikacji jest skorzystanie z opcji oszczędzania danych. Tryb ten kompresuje dane stron internetowych nie wczytując reklam i animacji, zapewniając tym samym lepszą płynność i oszczędzając transmisję danych. Uruchom przeglądarkę chrom i wybierz "Ustawienia", a następnie opcję "Oszczędzanie danych" upewniając się, że jest włączona.
Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz


Najciekawsze

Podobne