Najlepsze Porady TechnologieJak zablokować reklamy?

Jak zablokować reklamy?

Jak zablokować reklamy? © pixabay.com

Wyskakujące na każdej otwieranej stronie przeglądarki internetowej dodatkowe okienka z reklamami są naprawdę irytujące i potrafią zdenerwować. Zazwyczaj pojawiają się akurat w tym miejscu, które chcemy kliknąć i niespodziewanie zamiast pożądanej strony, otwiera się reklama serwisu samochodowego lub niesamowitego preparatu na porost włosów. Są jednak sposoby, jak poradzić sobie z takimi niechcianymi reklamami.


Czy to w ogóle takie trudne?

Obsługa komputera i dostęp do sieci to nie są takie trudne rzeczy w naszych czasach, ale raczej są one niezbędne. Wiadomo jednak że nie każdy posiada take umiejętności. Wszystko jest dla ludzi i nigdy nie jest za późno na naukę. Jeśli chodzi o reklamy to jest to niewątpliwie irytujący temat. Są na każdej stronie i co jakiś czas pojawiają się ponownie nawet jak na początku się je wyłączy. Są sposoby aby temu zapobiec. Wszystko zależy od tego jakiej przeglądarki używasz. Niektore przeglądarki, jak np Opera, mają bowiem wbudowaną opcję blokowania reklam. Jeśli otworzymy stronę która nas interesuje, przyciskamy prawy przycisk myszy i wybieramy opcję blokowania zawartości. Na stronie pojawią się elementy, które można zablokować i które nie. Wybieramy samodzielnie elementy, ktore nam przeszkadzają i zapisujemy zmiany. Reklamy mamy już z głowy.

Blokowanie dzięki odpowiednim programom

W innych przeglądarkach, jak Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, jest to trochę bardziej skomplikowane, ale tutaj również w zablokowaniu reklam nie ma nic trudnego. Musimy ściągnąć i zainstalować sobie na laptopie dodatek Adblock Plus. Po zainstalowaniu, w zależności od przeglądarki, należy wejść w zakładkę o dodatkach i aktywować to rozszerzenie. czasami po tych zmianach wymagane jest odświeżenie przeglądarki, a po jej ponownym uruchomieniu już nie mamy problemów z irytującymi nas wcześniej reklamami.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
uzywam adblocka i mi allegro strasznie zmuliło :(
mam to - jest OK - mało miejsca zajmuje
Bardzo fajne rozwiązanie !