Najlepsze Porady TechnologieJak zapobiegać przegrzewaniu się laptopa? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zapobiegać przegrzewaniu się laptopa?

Jak zapobiegać przegrzewaniu się laptopa? Laptop

Laptopy na stałe zagościły w naszym życiu. Dla wielu osób stanowią już nierozłącznych towarzyszy - dostarczają rozrywki, ułatwiają komunikację i często są źródłem utrzymania. Ze względu na ich rozmiary i wagę nie musimy już korzystać z nich tylko przy biurku, ale i w łóżku, w fotelu czy w czasie podróży. Czasem jednak zdarza się, że zaczynają pracować wolniej, zawieszać się, wydawać niepokojące dźwięki, a nawet same wyłączać. Może to wynikać z ich przegrzewania się. Jak temu zapobiegać? Podpowiadamy.


Odpowiednie stanowisko
Najczęściej laptop przegrzewa się w wyniku zablokowania systemu chłodzącego, czyli nieumyślnego zapchania otworu, którym wydostaje się ciepłe powietrze z komputera. Dlatego nie poleca się korzystać z urządzenia na miękkich powierzchniach takich jak łóżko, kanapa czy koce. Lepiej umieścić go na biurku, stole lub podkładce, które są płaskie i sztywne, i zapewniają swobodny przepływ powietrza.

Usterki
Czasem przegrzewanie się laptopa jest wynikiem usterki części odpowiedzialnych za przepływ powietrza w urządzeniu. Powodować je może uszkodzenie mechaniczne, jak upadek z wysokości, zabrudzenie kurzem czy okruszkami z jedzenia, lub zużycie pasty termoprzewodzącej. W przypadku zabrudzeń, można spróbować przeprowadzić czyszczenie samodzielnie, przy użyciu sprężonego powietrza w aerozolu. Jeśli chodzi o uszkodzone elementy, warto oddać laptopa w ręce specjalistów. 

Zapobieganie
W celach profilaktycznych, można na laptopie zainstalować jedną ze specjalnych aplikacji, które monitorują stan nagrzania sprzętu i informują o potencjalnych zagrożeniach. Z zewnątrz natomiast można zadziałać kupując podkładkę chłodzącą, na której stawia się komputer. Obecnie na rynku znajduje się wiele modeli zróżnicowanych pod względem rozmiaru, mocy, kształtu czy koloru, dzięki czemu można z łatwością dopasować ją do swojego laptopa. Należ jednak pamiętać, że nie rozwiąże ona problemu, jeśli przegrzewanie wynika z usterki.

Dodaj komentarz

Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

najlepsza porada ? podstawka aby wiatrak który jest pod spodem laptopa miał dużo powietrza + od czasu do czasu przedmuchać otwory gdzie wpada powietrze do laptopa


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
uzywam adblocka i mi allegro strasznie zmuliło :(
Bardzo fajne rozwiązanie !
mam to - jest OK - mało miejsca zajmuje
najlepsza porada ? podstawka aby wiatrak który jest pod...