Najlepsze Porady TechnologieJak zrobić zrzut ekranu?

Jak zrobić zrzut ekranu?

Jak zrobić zrzut ekranu? © pixabay.com

Czasami pewnych treści nie da sie skopiować, a są nam one potrzebne. Możemy też potrzebować zdjęć czy kadru filmu, które nie są dostępne w wersji innej niż na stronie internetowej. Chcemy komuś pokazać dany serwis lub też mieć materiał do pracy naukowej. We wszystkicj tych sytuacjach niezbędną czynnością jest zrobienie zrzutu ekranu czyli tak zwanego print screena. Jak go wykonać?


Czym jest zrzut ekranu?

Zrzut ekranu to zdjęcie tego, co akurat jest na ekranie monitora wyświetlane. Obojętne czy robimy go na stacjonarnym komputerze czy na  laptopie, należy tak samo postępować. Obraz możemy później przyciąć w dowolnym programie, kiedy nie trzeba nam go w calości. Zrzut ekranu jest bardzo przydatną funkcją, bo pozwala na pokazanie akurat tego, co chcemy, bez potrzeby koppiowania i zapisywania obrazu z internetu. 

Jak wykonać zrzut ekranu?

Wyświetl na ekranie akurat to, czemu chcesz zrobić "zdjęcie". Następnie wciśnij klawisz Print Screen/PrtSc na klawiaturze laptopa. Gotowe. Twój obraz znajduje sie w schowcku. Wejdź w dowolny program np,: do edycji tekstu i wciśnij skrót klwiszowy CTR+V albo kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję WKLEJ. Twój zrzut ekranu pojawi się na jego stronie jako obraz. Możesz go powiększać, zmiejszać czy przycinać wedle uznania. Możesz też wydrukować obraz, jeśli jest Ci on potrzebny na papierze, który łatwiej ze sobą przenieść.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Jak zarejestrować numer z plusa
Ciekawy artykuł, bezpieczeństwo naszego dziecka jest...
Marka Hasborg ma świetną jakość sprzętu do kuchni.
Najszybciej wkleić do painta i zapisać